analistten,-xrp-ve-dogecoin-(doge)-yatirimcilarina-onemli-uyari!

Analistten, XRP ve Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Önemli Uyarı!

Galaxy Digital’in CEO’su ve ünlü Bitcoin (BTC) yatırımcısı Mike Novogratz, son dönemde yükseliş rekorları kıran XRP ve Dogecoin‘in (DOGE) yatırımcılarına seslendi. Novogratz, şu an piyasada bunlara yönelik bir çılgınlık olduğunu ancak bunun hiçbir zaman iyi bitmeyeceğini ifade etti.

Novogratz: XRP ve DOGE Yatırımcıları Dikkat Etmeli

Novogratz, MarketWatch’a verdiği demeçte 14 Nisan tarihinde yaşanan Coinbase’in halka arzının kripto para piyasasında dengesizliğe yol açtığını ifade etti. DOGE ve XRP gibi kripto paraların inanılmaz ve beklenmeyen yükselişler yakaladığını ifade eden Novogratz, bunun sağlıklı olmadığını da ifade etti.

Yatırımcı, böyle rallilerin genellikle iyi bitmediğini belirterek, özellikle XRP ve DOGE yatırımcılarının dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Şu an için kripto para piyasasının toplam değerinin 2 trilyon dolar üzerinde olduğunu belirten milyarder yatırımcı, bunun küresel çaptaki bütün varlığın %1’ine tekabül ettiğini hatırlattı.

Risk ve Sektöre Giren Para Artacak

Önümüzdeki yıllarda bunun daha da artabileceğini belirten Novogratz, bunun henüz başlangıç aşamasında olduğunu da ifade etti:

“Önümüzdeki günlerde bu inanılmaz oranlara ulaşabilir ve şu an sektördeki sermaye aslında hala başlangıç aşamasında. Daha yeni başlıyoruz ve daha önemli olan şey ise kurumların da kripto paraları varlık olarak görmeye başlaması. Bunun olmasını umuyordum ve bunun olması için resmen dua ediyordum. İnsanları tam olarak bu olsun diye ikna etmeye çalışıyordum ve artık kripto paralar gerçekten varlık sınıfı oldu. Konuştuğumuz her bir katılımcı artık sektörde.”

XRP ve DOGE İçin Dikkatli Olunmalı

Novogratz böyle bir yükseliş esnasında XRP ve DOGE gibi çılgın rallilerin de alışılageldik bir durum olabileceğini belirtti. Yine de hiç bitmeyecekmiş gibi devam eden rallilerin genellikle acı sonlarla bittiğini vurgulayan Novogratz, yatırımcılara riske edecekleri sermayeyi iyi ayarlamaları tavsiyesinde bulundu.

XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,56 dolardan işlem görüyor ve son 7 günde H yükseliş elde etti. Öte yandan DOGE ise sadece 24 saat içerisinde bile 9 yükseliş elde etti ve an itibarıyla 0,30 dolarlık birim fiyata sahip. DOGE, son 7 günde ise 88 yükseliş elde etti.