analist-uyardi:-eth-rakibi-altcoin’ler-cop-olacak!-bu-ikisi-haric!

Analist Uyardı: ETH Rakibi Altcoin’ler Çöp Olacak! Bu İkisi Hariç!

Kripto para piyasasında yakından takip edilen bir analist, yakın zamanda tüm “vaporware” Ethereum rakiplerinin sıfırlanacağına inandığını dile getirdi. Vaporware, “tanıtımı yapılmış ancak henüz piyasaya sürülmemiş yazılım” olarak tanımlanıyor ve vaporware’i “buhar yazılım” olarak Türkçeleştirebiliriz.

Buna ek olarak Altcoin Psycho, insanların Ethereum’u ve akıllı sözleşmelerin geleceğini yanlış anladıklarını ve yanlış yorumladıklarını da ifade ediyor.

Ethereum Rakipleri Sıfırlanacak Mı?

Analist yaptığı açıklamalarda makro koşullar altında Ethereum’un yükseliş yapma olasılığının küçümsendiğini ifade ediyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un rakibi olarak piyasaya sürülen ya da henüz tanıtımı yapılmış ancak piyasaya sürülmemiş projelerin tümü bir yıl içinde yok olacak.

Altcoin Psycho, layer-1 rakipleri ortadan kalktıktan sonra Ethereum’un çok daha az enerji tüketen bir sisteme geçmesi ile birlikte yeniden bir hype başlayacağını ve ETH fiyatının çok ciddi yükselişler elde edeceğini ifade ediyor.

Analist yaptığı açıklamalarda, “Vaporware kopyala-yapıştır katman-1 projelerinin sıfırlanmasına en fazla 1 yıl kaldı diyebilirim. Onlar silindikçe bence hala fiyatlandırılmayan yükseltme hype’a sebep olacak” sözlerini kullanıyor.

Öte yandan ETH fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada 3.200 dolar seviyesinde işlem görüyor ve analistlerin birçoğu ETH’nin 2022’de 10.000 doları görebileceğini ifade ediyor.

Tüm ETH Rakipleri Mi Sıfırlanacak?

Analist bu noktaya da bir açıklama ile açıklık getiriyor ve Solana (SOL) ile Avalanche’i (AVAX) bir vaporware olarak görmediğini ifade ediyor. Ayrıca analist geleceğin multi-chain olacağına inandığını da ifade ediyor.

Bunlara ek olarak analiste göre bir yıl içinde piyasadan silinecek projelerdeki tüm para da Ethereum’a akacak. Ayrıca hem bu durumun hem de ETH’nin geliştirme adımlarının, Etheruem ağı üzerinde çalışan projeler için de önemli olduğu ifade ediliyor.