analist-planb,-bitcoin-(btc)-i̇çin-taban-seviyeyi-açikladi!

Analist PlanB, Bitcoin (BTC) İçin Taban Seviyeyi Açıkladı!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) kritik 30.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamadı. BTC, iki gün içinde 29.500 dolara kadar düştü ve an itibariyle 29.840 dolardan işlem görüyor.

PlanB: Bitcoin, İvme Kaybetmeye Devam Edecek

Geçen hafta, kripto para piyasasındaki sert düzeltme nedeniyle ortaya çıkan satış baskısı, Bitcoin üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Ne yazık ki, analistler ve zincir üstü veriler, Bitcoin şu anda taban seviyesi oluşturma sürecinde olduğu için, BTC fiyatının muhtemelen 27.000 dolara düşebileceğini gösteriyor. Analistlere göre, makro ekonomik ortam ve piyasadaki hissiyat, Bitcoin  fiyatını aşağı çekmeye devam edecek. Bitcoin şu anda bir ayı piyasasında ve dip seviye oluştuktan sonra yükselecek. Stok-Akış Modeli ile tanınan popüler analist PlanB, BTC fiyat hareketine dair şu önemli açıklamayı yaptı:

Bitcoin, yaklaşmakta olan boğa piyasası için bir dip seviye oluşturuyor.

Ayrıca PlanB, 18 Mayıs’ta bir tweet’te ”2 yıllık hareketli ortalamanın 2 yıllık gerçekleşen BTC fiyatına” yaklaştığını duyurdu. Analiste göre, bu durum somut bir ralli başlamadan önce Bitcoin fiyatının hala biraz daha düşmesi gerektiğini gösteriyor. Söz konusu grafik, 2 yıllık hareketli ortalama ve 2 yıllık gerçekleşen fiyat çizgileri birbirine yaklaştıkça taban seviyesinin oluşumundan sonra BTC’nin ivme kazanacığını ortaya koyuyor. Analiste göre, grafikte mavi daire onaylandıktan sonra fiyatın bu seviyeden yükselmesi bekleniyor.

Balinalar, Birikime Devam Ediyor.

Kripto para piyasasındaki yatırımcı hissyatı zayıf kaldığı için, Bitcoin (BTC) şu anda düşük bir hacimde işlem görüyor. Ayrıca, Bitcoin mempool, tekrar boş halde. Mempool (bellek havuzu), her düğümün tuttuğu, onaylanmamış veya bekleyen işlemlerin daha küçük bir veritabanıdır. Bir işlem bir bloğa dahil edilerek onaylandığında, mempool’dan kaldırılır. Ayrıca PlanB’ye göre önemli bir metrik olan harcanmamış işlem çıktısı (UXTO) boyutu da küçülüyor.

Santiment’in zincir üstü verilerine göre geçen hafta, birçok boş cüzdan adresi tekrar aktif hale geldi. Veriler ayrıca, 26 bin ila 29 bin dolar fiyat seviyelerinde BTC’lerini hareket ettiren çok sayıda cüzdan adresine işaret ediyor. Bu, varlıkların tasfiyesini ve yatırımcıların çıkış pozisyonlarını ortaya koyuyor. Aslında, WhaleStats geçen hafta birçok balina adresinin uzun bir aradan sonra tekrar aktif hale geldiğini de bildirmişti.