analist,-kritik-fiyat-seviyelerine-isaret-etti:-chainlink-(link)-guncel-teknik-gorunum!

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti: Chainlink (LINK) Güncel Teknik Görünüm!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile Chainlink’deki (LINK) güncel teknik görünümü değerlendirdi. Analist, LINK’ın son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybettiğini, ancak teknik görünümün geri dönüş sinyalleri verdiğini savundu.

Analist, Teknik Görünümü Değerlendirdi

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile teknik görünümü değerlendiren kripto para analisti, Chainlink’in (LINK) son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybettiğini, ancak teknik görünümün geri dönüş sinyalleri verdiğini ifade ederek kısa vadede kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine işaret etti. Analist Michaël van de Poppe, kısa vadede 7,45 dolar fiyat seviyelerinin korunması gerektiğini ve bu fiyat seviyelerinin korunması ve piyasanın yeniden yükseliş ivmesi yakalaması durumunda LINK’in ilerleyen aylarda 12,5 dolar fiyat seviyelerine varan yükseliş ivmesi başlatabileceğini savundu.

LINK/USD

Kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin etkisiyle 2022 yılının başlarından bu yana düşüş yönlü bir ivme yakalayan Chainlink (LINK), son 1 haftalık zaman diliminde de değer kayıplarına hız kazandırdı. LINK, hafta içerisinde 5,5 dolar fiyat seviyelerine gerilemesinin ardından kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 8 dolar fiyat seviyelerine yaklaşsa da son 24 saatlik zaman diliminde yeniden düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 7,55 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş hareketleri ile birlikte yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,34 trilyon dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.