analist:-bu-3-metaverse-token’in-yildizi-parlayabilir!

Analist: Bu 3 Metaverse Token’ın Yıldızı Parlayabilir!

Metaverse, DAO’lar, NFT’ler ve kripto tabanlı oyunlar 2022 yılının trendleri olacaklar. Dolayısıyla bu alanda pek çok proje olduğunu göreceğiz. Piyasanın popüler analistlerinden biri ise 2022 yılında metaverse alanında çok güçlü 3 proje olduğunu düşünüyor.

Dogami (DOGA)

BitBoy Crypto’nun listesindeki ilk kripto para birimi Dogami (DOGA). Dogami, kendi benzersiz Dogami köpek yavrunuzu evlat edindiğiniz, büyüttüğünüz ve kazandığınız blok zinciri tabanlı bir oyun olarak tanımlanabilir. NFT şeklinde olan bu köpekler kullanıcıların her zaman yanında ve blok zincirinde sonsuza kadar yaşıyor.

Her DOGAMI’nin farklı özellikleri bulunuyor, farklı aşamalarda gelişiyor ve gerçek zamanlı yarışmalarda ve etkinliklerde rekabet edebiliyor. Dogami NFT’leri alınıp satılabiliyor ve yeni yavrular oluşturmak için bir araya getirilebiliyor.

Bunlara ek olarak Tezos üzerine inşa edilmiş olan Dogemi, UbiSoft ve Animoka gibi markalardan da 6 milyon doların üzerinde yatırım aldı.

Sensorium (SENSO)

Sensorium (SENSO), son zamanlarda dikkat çeken başka bir metaverse projesi. SENSO token, insanların birbirleriyle etkileşim biçimini yeniden geliştirmeyi ve kullanıcıların sanatı deneyimlemesini amaçlayan bir sosyal VR platformu olan Sensorium Galaxy’nin platform içi para birimi. Yapılan açıklamalara göre Sensorium, belirli bir kullanım durumuna odaklandı: Ana akım benimseme için mükemmellik tasarlamak.

Öte yandan Sensorium, popüler EDM sanatçılarıyla şimdiden büyük ortaklıklar kurmaya başlayan canlı eğlence etkinliklerinde bir metaverse konseri yaratıyor. Sonunda canlı grupları ve sahne performanslarını sisteme dahil etme planları var. Bu metaverse’nin beta sürümü ise şu anda kaydolmak isteyen herkese açık.

Chiliz (CHZ)

analistin bahsettiği son altcoin Chiliz (CHZ). Chiliz, Malta merkezli FinTech sağlayıcısı tarafından oluşturulan spor ve eğlence amaçlı önde gelen dijital para birimi olarak tanımlanabilir.

Kullanıcılar proje tarafından piyasaya sürülen taraftar token’ları ile tuttukları takımları destekleyebiliyor ve bu tokenlar sayesinde kulüp ile ilgili alınacak bazı kararlarda söz sahibi olabiliyor.

Ancak Chiliz, ilk bakışta metaverse’e bağlı gibi görünmeyen bir proje. Ancak Chiliz, spor toplulukları için bir ekosistemdir ve blok zinciri oyunları ve tokenize edilmiş topluluklar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırır. Şu anda, tüm dünyadaki spor ligleri ve spor takımları ile büyük ortaklıklar kurmanın yanı sıra platformda token piyasaya süren 101 takım var.

Analiste göre Chiliz şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında ve 2022’de büyük bir yıl geçirmeye hazırlanıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.