analist:-altin-fiyati,-gelecek-hafta-bu-korkutan-duzeyleri-gorebilir!-–-mahsup.net

Analist: Altın Fiyatı, Gelecek Hafta Bu Korkutan Düzeyleri Görebilir! – Mahsup.net

Altın piyasaları haftanın büyük bölümünde düştü, ancak sonunda bir miktar ivme buldu. Bununla birlikte altın analisti Christopher Lewis’e göre, pazarın bu alanda çok fazla destek görmeye devam etmesi muhtemel. Ancak analiste göre, piyasanın geri dönüp dönmeyeceği tamamen farklı bir senaryo olabilir. Bu kapsamda Christopher Lewis, altın fiyatı için önemli seviyeleri ve tahminini paylaşıyor.

Christopher Lewis: Altın fiyatı, 1.500 dolar seviyesine kadar aşağı çekilebilir

Altın analisti Christopher Lewis, geride bıraktığımız hafta içinde yaşanan gelişmelere dikkat çekiyor. Christopher Lewis, piyasaları yorumluyor ve altın’da 1.500 dolarlık korkunç seviyelere işaret ediyor. Christopher Lewis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda birkaç döviz çiftinin ABD doları karşısında aynı göründüğünü belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Cuma günü iş sayısını patlattık, tabii ki pazarın çoğu, Cuma günü tepki veremedi. Diğer bir deyişle, bir bakıma geçen hafta yaptığımız kurguya sahibiz. Hafta için çekicin dibinin altına düşersek, bu çok olumsuz bir mum çubuğu olur ve bu piyasayı 200 haftalık EMA’ya, hatta belki de 1.500 dolar seviyesine kadar aşağı çekebilir. Öte yandan, son birkaç haftanın en yüksek seviyelerinin üzerine çıkarsak, 1.800 dolar seviyesine sıradaki hdefe olarak bakabiliriz. 

Christopher Lewis: Uzun vadeli bir yatırımcıysanız, sonunda iyi bir kurulumunuz olacak!

Christopher Lewis açıklamalarının devamında, yükselen getirilerin altın piyasasını etkilemeye devam edeceğini belirtiyor. Christopher Lewis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Her şey eşitti, Amerika’da yükselen getiriler altın piyasasına karşı daha uzun vadede devam etmeli. Ancak şu anda piyasa, bu genel çevrede oturup ortalıkta dolanmak için mükemmel bir rahatlık içinde görünüyor. Piyasanın genel tutumu bir sonraki dürtüsel şamdan tarafından belirlenebilir. Bu nedenle daha uzun vadeli bir yatırımcıysanız er ya da geç güzel bir kurulumunuz olur. Sadece piyasanın daha yüksek ya da daha düşük atış yapmasını bekliyorum…

Analist: Altın Fiyatı, Gelecek Hafta Bu Korkutan Düzeyleri Görebilir! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.