ampleforth-(ampl),-airdrop-gerceklestirdi:-iste-tum-detaylar

Ampleforth (AMPL), Airdrop Gerçekleştirdi: İşte Tüm Detaylar

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) teknik dokümanından da detaylara sahip olan Ampleforth (AMPL), bir airdrop gerçekleştirdi. Elastik arz modeline sahip olan AMPL, ağın yönetişim tokeni FORTH’u duyurdu ve kullanıcılara oldukça yüklü bir airdrop yaptı.

Ampleforth, Airdrop Yaptı

Ampleforth aslında “parayı yeniden keşfetme” yoluyla oluşturulan bir proje. Fiyat bilgisi ile toplam arzı devamlı olarak değiştiren ve sentetik bir yapıya sahip olan Ampleforth, böylece enflasyona karşı da dairenç elde ediyor. AMPL projesi ile etkileşime girenler ise inanılmaz bir airdrop elde etti.

FORTH Airdrop Puanlama

Projenin geliştiricileri tarafından da paylaşılan duyuruya göre FORTH, daha önce AMPL ile etkileşime giren kullanıcılara dağıtıldı. 15 milyon arzı olan FORTH, belirli puanlamaya göre dağıtıldı. Daha önce AMPL ile etkileşime giren kullanıcılara etkileşim başına 1 puan, Geyser programı kapsamında her gün için 1 puan ve negatif rebase sürecindeki  kullanıcılara da gün başına 1 puan verildi.

46.500 Dolarlık Airdrop

Tobby Kitty konu hakkında yaptığı açıklamada 400’den fazla FORTH aldığını açıkladı. Bu da kullanıcının tweet attığı an itibarıyla 46.500 dolara tekabül etmekte. Bir anda 376.000 TL gibi paraların bedava olarak dağıtıldığı kripto para sektörünün ise her an yeni fırsatlarla dolu olduğu görülebilmekte.

FORTH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 44 dolardan işlem görüyor ve dakikalar önce 100 dolarlık birim fiyata sahipti. Airdrop yapılmasından dolayı ise fiyatta ciddi bir düşüş yaşanması beklenebilir. Kullanıcılar https://www.ampleforth.org/governance/claim/ adresine girerek cüzdanlarını bağlayabilir ve hak kazanıp kazanmadıklarını görebilir. Borsa üzerinden AMPL alanların ise şansı bulunmuyor.