“altin’larinizin-yarisini-satin”-diyen-efsanevi-borsaci,-bitcoin’lerini-satti!-–-mahsup.net

“Altın’larınızın Yarısını Satın” Diyen Efsanevi Borsacı, Bitcoin’lerini Sattı! – Mahsup.net

CNBC’den Jim Cramer, ipoteğini ödemek için Bitcoin varlıklarının yarısını nakde çevirdi. Efsanevi borsacı daha önce de altın yatırımcılarına seslenmiş ve “altın’larınızın yarısını” satın demişti. CNBC’nin en ünlü borsa uzmanı Jim Cramer, yatırımcılara portföylerinin ’unu altın olarak tutmak yerine %5 altın, %5 Bitcoin şeklinde bir tasnife gitmelerinin mantıklı olduğunu söyledi. Bugün ise Jim Cramer, lider kripto para için “Sahte para” diyor.

Efsanevi borsacı: Bitcoin (BTC)’lerimin yarısını sattım!

CNBC’nin süper star sunucusu Jim Cramer, Perşembe günü yayınlanan “Squawk on the Street” yayınında, önemli itiraflarda bulundu. Efsanevi borsacı ipoteğini ödemek için Bitcoin varlıklarının yarısını sattığını açıkladı. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tablodaki, tek doğal satıcı ben olabilirim, ancak bir ipotek ödemek çok güzeldi. Gerçek parayı ödeyen sahte para gibiydi…

Ünlü hisse senedi yatırımcısı, Bitcoin’e ilk kez 12.000 dolar civarında işlem yaparken girdiğini iddia ediyor. 14 Nisan’da lider kripto para birimi, 62.000 dolar seviyesine geri dönmeden önce Bitstamp borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolara ulaştı. Jim Cramer, son birkaç aydır Bitcoin’e verdiği destek konusunda son derece sesli oldu. Ancak, son hemlesi ve lider kripto para için “Sahte para” demesi herkesi şaşırttı.

Jim Cramer: Altın varlıklarınızın yarısını satın!

Daha önceki açıklamalarında ise Jim Cramer, altın yatırımcılarını şaşırtmıştı. Sürekli yatırımcılara altın almalarını tavsiye eden Jim Cramer, varlıklarının yarısını satmalarını tavsiye etti. Jim Cramer, yatırımcılara portföylerinin ’unu altın olarak tutmak yerine %5 altın, %5 Bitcoin şeklinde bir dağılımı önerdi. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yıllardır, altın alman gerektiğini söyledim… Ama altın beni hayal kırıklığına uğrattı. Altın, çok fazla değişime maruz kalıyor. Madencilik sorunlarına maruz kalıyor. Açıkçası birçok durumda başarısızlığa maruz kalıyor.

“Altın’larınızın Yarısını Satın” Diyen Efsanevi Borsacı, Bitcoin’lerini Sattı! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.