altin-icin-patlayici-varsayim:-piyasa-her-seyi-aliyor!-yenisi-geliyor-–-mahsup.net

Altın İçin Patlayıcı Varsayım: Piyasa Her Şeyi Alıyor! Yenisi Geliyor – Mahsup.net

Dünya çapında darphaneler fiziksel külçe için benzeri görülmemiş bir talep görüyor ve Perth Mint, 2021’in ilk çeyreği için rekor altın satışları görüldüğünü açıkladı.

Neil Vance: Piyasa şu anda yapabileceğimiz her şeyi almaya devam ediyor

Salı günü yayınlanan bir blog yazısında Perth Mint, Mart ayında 130.000 troy ONS altın ve yaklaşık 1,6 milyon ONS gümüşün dünya çapındaki müşterilere gönderildiğini söyledi. Darphane konuya yönelik yorumda, “Bu rakamlar, 2012 yılına ait ortalama aylık satışlardan (5 daha yüksek (altın) ve 8 daha yüksek (gümüş)” dedi. Raporda, bu yılın ilk çeyreğinde Perth Mint, 330.000 ONS’tan fazla altın ve 4,5 milyon ONS’tan fazla gümüş satıldığını belirtti. Perth Mint konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Bu rakamlar sarı metal için rekor düzeydeki en yüksek çeyreği ve gümüş için rekor düzeydeki dördüncü en yüksek çeyreği temsil ediyor.

Darphane Ürünleri Genel Müdürü Neil Vance’de değerli metala olan talep patlamasına dikkat çekti ve şunları söyledi:

Piyasa şu anda yapabileceğimiz her şeyi almaya devam ediyor.

Altın ve gümüş için tarihi talep, keskin düşüşlerin ardından geliyor

Altın ve gümüş için tarihi talep, her iki değerli metalin de yılın başından bu yana keskin düşüşler görmesiyle geliyor. Darphane, 2021’in ilk üç ayında altın fiyatlarının , gümüş fiyatlarının ise %9 düştüğünü kaydetti. Darphane yetkilileri konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Altın fiyatının Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana neredeyse oranında gerilemesine katkıda bulunan birçok faktör var.

Perth Mint, ABD dolarındaki dirençli güç, yükselen 10 yıllık tahvil getirileri, kripto para birimlerindeki artan rekabet ve hisse senedi piyasalarındaki rekor değerlemenin, sarı metal piyasasına karşı rekabet ettiğini söyledi.

Perth Mint: Yatırımcılar hızla altın satın alırken külçe için daha güçlü talep geliyor

Perth Mint’e göre, yatırımcılar hızla değerli metalden satın alırken külçe için daha güçlü talep geliyor. Reddit kullanıcıları ise darphaneyi yeterince fiziksel gümüşe sahip olmamakla suçluyor. Perth Mint, bol miktarda tedariğe sahip olduğunu, ancak metali popüler ürünlerine dönüştürmenin zaman aldığını söylüyor.

Darphane Ürünleri Genel Müdürü Neil Vance, “Bu ay altın’a olan talebi hemen hemen tatmin ediyorum. Ama gümüşe olan ilgi, bol miktarda tedariği bitmiş ürünlere dönüştürme kapasitemizi aşıyor” dedi. Perth Mint’in verileri de küresel talep eğilimiyle uyumlu. ABD Darphanesi’nden elde edilen veriler, 2021’in ilk çeyreğinde 412.000 ONS altın sattığını ve 1999’dan bu yana en iyi başlangıcı yaptığını gösteriyor.

Altın İçin Patlayıcı Varsayım: Piyasa Her Şeyi Alıyor! Yenisi Geliyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.