altin-fiyatlari-icin-taze-varsayimlar-cikti!-iste-beklenen-duzeyler-–-mahsup.net

Altın Fiyatları İçin Taze Varsayımlar Çıktı! İşte Beklenen Düzeyler – Mahsup.net

Aylar süren konsolidasyondan sonra, altın fiyatları nihayet bir miktar çekiş gücü bulmaya başladı ve fiyatlar neredeyse iki ayın en yüksek seviyesine çıktı. Bazı analistler, sarı metalle ilgili hayal kırıklıklarının, yılın başından bu yana, enflasyon baskıları giderek arttığı halde, iç karartıcı bir performans gösterdiğini belirttiler.

Analistler: Bitcoin altın fiyatını 158 ABD doları/ONS kadar düşürdü!

Birçok analist, altın’ın bu yılki yetersiz performansının önemli bir nedeninin, değerli metalin kripto para birimleriyle, özellikle de rekor seviyelere yakın işlem yapmaya devam eden Bitcoin ile artan rekabeti olduğunu belirtti.

İngiltere merkezli araştırma şirketi CrossBorder Capital, merkez bankaları küresel finans piyasalarını likidite ile doldurmaya devam ederken, altın konusunda aşırı derecede yükseliş eğiliminde. Ancak, Bitcoin’in artan kabulünün değerli metalin uzun vadeli gerçeğe uygun değerini düşürdüğünü belirttiler. CrossBorder Capital analistleri, Çarşamba günü yayınlanan bir raporda şunları söyledi:

Bitcoin‘in varlığının altın’ın gerçeğe uygun değerini 158 ABD doları/ONS kadar düşürdüğünü hesaplıyoruz. İleriye baktığımızda, likiditeye dayalı revize edilmiş ‘gerçeğe uygun değerde’ altın fiyatının buna karşılık 2.527 ABD dolar/ONS olduğunu tahmin edebiliriz. 

CrossBorder Capital analistleri: Her dokuz birim altın için bir birim Bitcoin!

CrossBorder Capital altın üzerinde yükselişe geçerken, her iki varlığın da birlikte çalışma potansiyeline dikkatleri çekiyor. Analistlere göre, altın fiyatları mevcut seviyelerde beklemeye devam ederse, Bitcoin’in uzun vadeli makul değeri token başına 341.250 dolar civarında olabilir. CrossBorder Capital analistleri konuya yönelik şunları söyledi:

Bunun bir tahmin olmadığını vurguluyoruz… En azından henüz değil. Ancak parasal enflasyondan endişe duyan bir yatırımcı için daha iyi bir hedge olarak her dokuz birim (değer olarak) altın için bir birim Bitcoin tutması mantıklı görünebilir.

Altın geleneksel olarak bir enflasyon koruması olarak görülse de analistler, yatırımcıların buna daha çok merkez bankalarının para politikalarının oluşturduğu finansal piyasalardaki aşırı likiditeye karşı bir korunma olarak bakması gerektiğini söyledi.

CrossBorder Capital analistleri, altın fiyatları için bu dev seviyelere işaret ediyor

Firma, merkez bankalarının COVID-19 salgınının başlamasından bu yana finansal sisteme yaklaşık 10 trilyon dolar pompaladığını kaydetti. Analistler, Bitcoin’i denklemin dışına sürükleyerek altın fiyatlarının da tüm bu likidite ile 2.000 doların üzerinde olması gerektiğini belirtti. CrossBorder Capital analistleri konuya yönelik şunları söyledi:

İleriye bakıldığında, likidite temelli modele göre gelecekteki görünüm çok daha güzel görünüyor. Altın fiyatları 2.685 ABD doları/ONS’u test edecek şekilde tahmin ediyor. Önümüzdeki 12 ay boyunca, COVID krizi ile ilişkili biriken parasal artışı dahil ettikten ve şekilde gösterildikten sonra bu rakamlar…. Buna karşılık, reel faiz oranına dayalı model, mevcut 2.150 ABD doları/ONS hedefinde yalnızca ılımlı bir artış öneriyor.

Altın Fiyatları İçin Taze Varsayımlar Çıktı! İşte Beklenen Düzeyler – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.