altcoin’lerde-son-durum:-sol,-avax-ve-matic

Altcoin’lerde Son Durum: SOL, AVAX ve MATIC

Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün yapılan FED açıklamalarından sonra lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de bazı geri çekilmeler olduğunu gördük. Piyasanın popüler altcoin’leri olan Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polygon’da (MATIC) son durumlara ve destek/direnç noktalarına bir göz atalım.

Solana (SOL)

Son 1 ay içinde C değer kaybeden SOL, yazının yayına hazırlandığı sırada 54 dolardan işlem görüyor. Son 1 aydaki büyük düşüşün yanı sıra SOL’de son 1 haftada ’ün ve son 24 saatte de %2,5’in üzerinde geri çekilme kaydedildi.

Grafiklere göre şu anda SOL için en güçlü destek seviyesinin 37 dolar bandında oluştuğu görülüyor ancak analistlere göre 45 ve 50 dolar bandında da bir destek seviyesi oluşmuş gibi görünüyor.

Bunun yanında SOL’de şu an da 99 dolar güçlü bir direnç olarak görülürken 100 doların psikolojik direnç olabileceği ifade ediliyor. Analistler SOL için 68 dolar ve 80 doların da direnç olarak çalışabileceğini ifade ediyor.

Avalanche (AVAX)

Yazının kaleme alındığı sırada 33 dolar bandında işlem gören AVAX, son 24 saat içinde %3 son 1 hafta içinde  ve son 1 ay içinde T geri çekilme yaşadı. AVAX’taki geri çekilmenin LUNA ile yakından bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Bu noktada analistlere göre şu anda AVAX fiyatında 23 dolar seviyesi güçlü bir destek olarak işlem görüyor. Ayrıca AVAX için 28 doların da bir destek olarak işlem görebileceği ifade ediliyor.

Bunun yanında grafiklere göre ilk büyük güçlü direnç 69 dolar seviyesinde ve 50 doların da psikolojik direnç olabileceği ifade ediliyor.

Polygon (MATIC)

Piyasa değeri bakımından en büyük 17. kripto para konumunda olan MATIC, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,70 dolardan işlem görüyor. MATIC’in son 1 ay içinde yaşadığı F düşüş dikkatleri çekerken son 24 saat içinde ve %1,5 geri çekilme kaydettiği görülüyor.

MATIC için şu anda 0,50 dolar seviyesi bir destek olarak görülüyor ancak bu noktaya gelmeden önce 0,62 doların da destek olabileceği ifade ediliyor. Buna ek olarak 1,2 dolar seviyesi güçlü bir direnç olarak karşımıza çıkarken öncesinde 1 doların önemli olduğu ifade ediliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.