altcoin’ler-yukseliyor:-eth,-fil-ve-dent’te-son-durum,-onemli-destek-seviyeleri

Altcoin’ler Yükseliyor: ETH, FIL ve DENT’te Son Durum, Önemli Destek Seviyeleri

Bitcoin’in fiyatı yükselirken Bitcoin piyasa hakimiyetinin düşüyor olması altcoin’ler için yeni bir boğa koşusunu hazırlıyor olabilir. Bazı altcoin’ler halihazırda boğa koşularını başlatmış gibi görünüyor. Son günlerde Ethereum (ETH), Filecoin (FIL) ve Dent’in (DENT) oldukça iyi performanslar sergiledikleri görülüyor.

Ethereum Rallisi

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.995 dolardan işlem gören Ethereum’un (ETH) bugün 2.000 dolar üzerine çıkmış olması ve fiyatın hala 2.000 dolar bandında seyretmesi ETH yatırımcılarını heyecanlandırıyor.

Aslında şu an için en büyük direncin 2.000 dolar olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. 2.000 doların üzerine çıkabilmesi için ise ETH’un 1.945 dolardaki desteği kaybetmemesi gerektiği düşünülüyor. Analistler bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece ETH’un bir ralli içinde olduğunun ifade edilebileceğini belirtiyor.

Bunlara ek olarak ETH için ikinci ana direnç seviyesinin 2.042 dolarda bulunduğu ve sonrasında 2.100 doların test edilebileceği ifade ediliyor. Ancak aşağı yönlü bir hareket başlarsa öncelikle 1.946 dolarlık seviyenin ve ardından 1.900 dolarlık seviyenin destek olarak işlem göreceği düşünülüyor

FIL’in Yükseliş Performansı

Son günlerde iyi performans sergileyerek yatırımcısının yüzünü güldüren bir diğer kripto para birimi de Filecoin (FIL). Yazının yayına hazırlandığı sırada 191 dolar bandında işlem gören FIL’in 238 dolara kadar yükseldikten sonra geri çekilme yaşadığı görülüyor.

24 Şubat’ta 31 dolar bandında olan FIL’in dün 238 dolara kadar yükselerek yaklaşık olarak e0 artış yaşamış olması çok kısa sürede nasıl bir grafik çizdiğini gözler önüne seriyor. Analistler için bu noktadan sonra aşağı yönlü ilk destek 175 dolar bandında bulunuyor. Dolayısıyla bu seviyenin üzerinde kalındığı ve piyasada genel bir düşüş başlamadığı sürece Filceoin için sorun olmadığı ifade ediliyor.

DENT’in Artışı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0148 dolardan işlem gören Dent’in (DENT), küçük bir geri çekilme öncesinde 0,0157 dolara kadar yükselmiş olduğu görülüyor.

Analistler DENT’in bir süre daha yükseliş eğilimini devam ettirmesini bekliyor ancak piyasada oluşan herhangi bir aşağı yönlü hareketin DENT üzerinde satış baskısı oluşturabileceği de ifade ediliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.