altcoin-yuzde-107-yukseldi!-netfilix-rakibi-kripto-para-200-milyonu-gecti!

Altcoin Yüzde 107 Yükseldi! Netfilix Rakibi Kripto Para 200 Milyonu Geçti!

Netflix dünya genelinde ciddi sayıda kullanıcıya sahip ve blockchain tabanlı rakipleri de artıyor. Bunlardan en büyüğü atağa geçti. Binance borsasında da işlem gören altcoin günlük işlem hacminde 00 artış yaşadı. Fiyatı 0,021 dolara kadar yükseldi ve 0’ün üzerinde prim yaptı. Peki bu altcoin hangisi, tam olarak ne işe yarıyor?

Altcoin Yüzde 107 Yükseldi

Globalde 17 farklı paritede işlem gören MovieBloc (MBL), ONT tabanlı popüler bir projedir. Fiyatı Binance borsasında bugün 0,021 dolara kadar yükseldi günlük işlem hacmi ise globalde 1,733 milyar dolara ulaştı. Fiyat artışını tetikleyen hacmin önemli kısmı Upbit borsasından geliyor. Tokenin piyasa değeri 200 milyon doları geçti.

2021 Mart ayında ATH yapan MBL 0,037 dolara kadar çıkmıştı. Düne kadar 0,0072 dolardan alıcı bulan token 24 saat içinde 0’ün üzerinde artış gösterdi. Son fiyat hareketiyle birlikte en değerli 168’inci kripto para olan MBL’in 30 milyar arzının E’ini dolaşımda bulunuyor.

Moviebloc (MBL) Nedir?

Chris Kang, Jeffrey Jin ve Peter Kim ortaklığında başlatılan proje Netflix’in merkezi olmayan versiyonu olmak istiyor. Güney Kore dizilerine ağırlık veren projenin, Güney Kore merkezli Upbit kaynaklı yaşadığı bu fiyatlamanın sebebi henüz anlaşılmış değil. Eğer Güney Kore dizi ve filmlerini seviyorsanız 1 veya 1,5 dolar karşılığında birçok içeriğe erişebiliyorsunuz.

MBL (OEP-4) tokeni ile yapılan ödemelerde herhangi bir fee ödemeniz gerekmiyor. Elbette ödemeler kripto para tabanlı olduğu için platform üyeliğinizden sonra KYC doğrulaması yapmalısınız. Eğer bir içerik üreticiyseniz MovieBloc üzerinden film veya dizilerinizi listeleyebiliyorsunuz.

Merkezileşen ve sansür riski taşıyan içerik platformlarına blockchain tabanlı alternatif olmak isteyen Moviebloc önümüzdeki yıllarda popülerliğini artırabilirse daha fazla içerik sunarak merkezi alternatiflerinin hakim olduğu pazardaki payını artırabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.