ada,-uni,-theta,-qtum-fiyat-analizi-–-7-nisan-2021

ADA, UNI, THETA, Qtum Fiyat Analizi – 7 Nisan 2021

Cardano (ADA) fiyatı 1.31 dolar seviyesine kadar tırmanmasının ardından düşüş seansı izledi. Uniswap gün içerisinde 31 doları gördü ancak fiyat 28 dolara kadar geri çekildi. Uniswap’ın yükseliş trendini devam ettirebilmesi için 26.2 dolarlık desteği bir kez daha test etmesi gerekebilir. THETA, kısa vadede boğaların hakimiyetindeki bir piyasada işlem görüyor. Qtum, 17.8 dolar seviyesini görmesinin akabinde fiyat düzeltmesine gitti.

Cardano (ADA)

Tek bir şamdan 1.34 dolarlık üst direnç noktasına dokundu. Cardano’nun (ADA) 4 saatlik zaman dilimi verilerine göre yükseliş trendinde ani bir yön değişikliği görünüyor. Uzmanlar, piyasa değeri sıralamasına göre altıncı büyük kripto para birimi ADA için kısa vadede yükseliş trendini öngörmüyor. OBV indikatörü satış baskısını gösteren bir grafik çiziyor. RSI aşırı alım bölgesine kısa süreli ziyaretinin ardından 50’nin de altına düştü. Bazı analistler ADA’nın 1.16 dolarlık destek noktasına geri çekilmesinin ardından bu noktada güç toplayıp yükseliş trendine geçmesini bekliyor.

Uniswap

Uniswap 2021 yılını oldukça başarılı bir şekilde geçiriyor. Uniswap yıl başından bu yana Q3’lük bir artış kaydetti. Coinmarketcap verilerine göre UNI, 15 milyar dolarlık piyasa değeri ile DeFi piyasasının lideri konumunda yer alıyor.

Uzmanlar, UNI’de uzun vadede olumlu senaryolar öngörse de kısa vadede ayı piyasasını işaret ediyor. OBV mart ayı sonlarında görülen düşüşten bu yana toparlanamadı. UNI’nin rekor seviyeleri tekrar test etmesi için boğaların piyasada güçlü bir satın alma baskısı yaratması gerekiyor. RSI nötr bölgede ancak düşüş eğiliminde. 26.2’lik destek seviyesi UNI için büyük önem arz ediyor.

THETA

11.2 dolar ila 13.8 dolar arasındaki fiyat kanalı THETA’nın yukarı yönlü fiyat kırılmasını büyük ölçüde kısıtladı. Ancak ilerleyen saatlerde bir fiyat dalgalanması sekansı izleyebiliriz. Bollinger Bantları piyasadaki artan dalgalanma momentumunu destekledi. 24 saatlik işlem hacmi 1 milyar doları aştı. THETA’nın son dönemdeki yükseliş performansları değerlendirildiğinde yukarı yönlü bir kırılmada fiyat 15 dolar seviyelerine kadar tırmanabilir. MACD’ye rağmen bir fiyat kırılması muhtemel gözüküyor. Önümüzdeki seanslar THETA’nın kısa vadeli hareketinin belirlenmesi için dikkatle takip edilmelidir.

Qtum

Qtum, şubat ayının sonlarında 4.5 dolarlık direnç seviyesinin kırılmasının ardından kademeli olarak yükseliş kaydetti. Qtum hali hazırda yükseliş trendini sürdürüyor. Bununla birlikte piyasa bir düzeltmeden geçebilir. RSI aşırım alım bölgesinde seyrediyor. Müthiş Osilatör boğa koşusunu destekliyor. Olası destek 14 dolar ila 14.5 dolar fiyat aralığında bulunabilir. Öte yandan bu seviyelerin altına sarkan bir seansta Qtum fiyat düzeltmesine gidebilir.