abra-ceo’su-barhydt:-bitcoin-250-bin,-ethereum-da-40-bin-dolar-olabilir

Abra CEO’su Barhydt: Bitcoin 250 bin, Ethereum da 40 bin dolar olabilir

En büyük iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un önümüzdeki dönemde büyük fiyat yükselişlerine imza atacağını söyleyen isimlere dijital ödeme uygulaması Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su Bill Barhydt da eklendi. ABD medyasından CNBC’ye konuşan Barhydt, iki büyük kripto parayı da övdü.

“Haziran ya da Temmuz’da 40 bin dolar olabilir”

Bitcoin’in sınırlı arzı, Ethereum’un ise DeFi ve NFT konularında ön plâna çıktığını belirten Barhydt şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’i güçlendiren ağ etkisi, birilerine güven zorunluluğu olmayan, değiştirilemez ve durdurulamaz yapısı sayesinde yoluna devam ediyor. Çin’in madencilik yasakları ve bazı olumsuz gelişmeler fiyat artışını bir dönem durdurdu ancak ben uzun vadede iyimserim. Ben Bitcoin’in uzun vadede 250 bin dolara gideceğine inanıyorum. Ethereum ise farklı ağ etkilerinden fayda sağlıyor. Merkeziyetsiz finans, NFT’ler, sabit coin’lerin kullanımı gibi… Ancak Ethereum konusunda kısa vadede daha olumlu bakıyorum. Eğer gaz ve işlem ücretleri azalırsa kullanım alanları daha da artacaktır. Haziran veya Temmuz aylarında Ethereum, 30 bin ilâ 40 bin dolar arasında fiyatlanabilir.”

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Bitcoin 39 bin dolar, Ethereum ise yaklaşık 2600 dolardan işlem görüyor. Özellikle Çarşamba günü Fed’in açıklayacağı faiz kararı ve kurum başkanı Jerome Powell’ın sonrasında yapacağı basın toplantısının da fiyat üzerinde ciddi etkisi olması bekleniyor.

The post Abra CEO’su Barhydt: Bitcoin 250 bin, Ethereum da 40 bin dolar olabilir appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.