abd’nin-vergi-kurumu-irs,-kraken’den-musteri-kayitlarini-istiyor

ABD’nin vergi kurumu IRS, Kraken’den müşteri kayıtlarını istiyor

ABD’nin vergi kurumu IRS, bir başka kripto para borsasından daha müşteri kayıtlarını talep etti.

Geçtiğimiz günlerde kripto para şirketi Circle’dan benzer bir talepte bulunan ve onun öncesinde Coinbase’den de müşteri kayıtlarını isteyen IRS, bu şirketlerin müşterilerinin vergi yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini tespit etmek istiyor.

IRS, bu bilgileri borsalar veya şirketlerden doğrudan alamıyor. Öncesinde mahkemeden izin gerekiyor. Adalet Bakanlığı’nın vergi birimi, bu hafta Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi’ne konu hakkında dilekçe verdi. IRS yetkilisi Karen Cincotta, mahkemeye verdiği dilekçede talebin 2016 ilâ 2020 aralığında işlem yapan kullanıcılar için “federal gelir vergisi yükümlülüğünü belirleme ve düzeltme” soruşturmasının bir parçası olduğunu belirtti.

Mahkeme ise bu talebi, “çok kapsamlı” olduğu gerekçesiyle daraltılmış bir kapsamla yeniden sunulmasını isteyerek geri çevirdi. Bundan sonra IRS’in talebini daha dar kapsamda 14 Nisan’a kadar yeniden iletmesi gerekecek.

Mahkemeden onay gelirse IRS, en az 20 bin dolarlık işlem yapmış olan kullanıcılar hakkında Kraken’dan bilgi alabilecek.

The post ABD’nin vergi kurumu IRS, Kraken’den müşteri kayıtlarını istiyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Leave a Comment

Your email address will not be published.