ab’de-kripto-paralarla-ilgili-kritik-oylama-basladi

AB’de kripto paralarla ilgili kritik oylama başladı

Avrupa’da Bitcoin gibi İş Kanıtı (PoW) sistemine dayalı kripto paraların fiili olarak yasaklanması veya kısıtlanmasına yol açacağı belirtilen MiCA yasa tasarısının oylamasına başlandı.

Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nde (ECON) gerçekleşen oylamanın sonuçlarının TSİ 19.00 ila 20.00’de açıklanması bekleniyor.

Berlin merkezli DeFi şirketi Unstoppable Finance’in yöneticisi Patrick Hansen’in verdiği bilgiye göre, sonuçlar ilk olarak Avrupa Parlamentosu üyeleriyle e-posta yoluyla paylaşılacak, daha sonra kamuoyuna açıklanacak. Üyeler, tasarıyı elektronik sistem üzerinden oyluyor.

MiCA olarak da bilinen Dijital Varlıklarda Piyasalar tasarısında İş Kanıtı ile çalışan kripto paralara yasak getirilmesinin önünü açan bir madde bulunuyor. Oylaması Şubat ayında yapılması gereken tasarıdan bu konuyla ilgili madde çıkarılmış ve oylama ertelenmişti. Daha sonra ise yeni oylama tarihi olarak 14 Mart belirlenmiş ve PoW’u yasaklayan başka bir madde yeniden tasarıya eklenmişti. Söz konusu maddede ifadeler değişse de etkisinin aynı kaldığı belirtiliyor.

Bu oylamada geçse de kanunlaşması için uzun bir yol var

ECON komitesinde oylamadan sonra tasarı Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi gibi kurumların onaylarından geçmek zorunda. Dolayısıyla tasarının kanunlaşması için önünde uzun bir yol var. İlgili kısıtlayıcı maddenin daha sonraki aşamalarda değiştirilme ihtimali de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ünlü hacker, 7 milyar dolarlık Bitcoin’i olduğunu iddia ediyor

The post AB’de kripto paralarla ilgili kritik oylama başladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.