abd-hazine-bakani-yellen-kripto-paralar-hakkinda-konusacak

ABD Hazine Bakanı Yellen kripto paralar hakkında konuşacak

Mart ayında verdiği bir röportajda kripto paraların tehlikelerinin yanında birçok faydasının da olduğunu belirten ve bu anlamda şaşırtıcı derecede olumlu açıklamalar yapan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, şimdi de Amerikan Üniversitesi’nde bir konuşma yapacak.

ABD medyasından The Block’un konuyla ilgili bilgisi olduğunu belirttiği kişilere dayandırdığı haberine göre Yellen konuşmasında, başkan Biden’ın kripto para kararnamesiyle ilgili ve bu kararnamede Hazine Bakanlığı’nın ne rolü olduğu yönünde bilgiler verecek. Ancak geniş kapsamlı bir konuşma olacağı için bakanlığın hangi yönde hareket edeceği konusunda detay verilmesi de beklenmiyor.

Hazine Bakanlığı yetkililerinden verilen bilgilerde ise Yellen’ın, bakanlığın yetkilerini genişleten yeni bir kanun yaratma çabasından çok, şu an vârolan yasaların gerektirdiklerini vurgulayacağı belirtildi:

“Regülatörlerin otoritelerini kullanmaları konusunda genelde Hazine Bakanlığı onlara destek olur. Kanuni boşlular olduğu zaman ise bakanlık bu tür regülasyon kurumlarına yapılabilecek hamleler ve kanuni değişiklikler hakkında önerilerde bulunur”

Yellen’ın ayrıca sabit coin’ler hakkında değerlendirmelerde bulunmayacağı ve bu konuda Başkan’ın Çalışma Grubu’nun önerilerini takip edeceği belirtildi.

Hazine Bakanı’nın değineceği diğer önemli konular ise saklama hizmetleri ve ve vergi beyanı konusunda olacak. Bakanlık yetkilileri bu konuda Yellen’ın, şirketlerin müşteri varlıklarını çalıdırmamaları ve onların izni olmadan kullanmamaları konusunda yeterli önlemleri aldığını göstermeleri gerektiğini söyleyeceğini belirttiler.

Vergi beyanı konusunda da hisse senetleri ve tahvillerde olduğu gibi yatırımcıların, maliye bakanlığına bilgi vermeleri gerektiğine vurgu yapılacak.

The post ABD Hazine Bakanı Yellen kripto paralar hakkında konuşacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.