500.com,-100-milyon-dolara-kripto-para-madencilik-sirketi-satin-aldi

500.com, 100 milyon dolara kripto para madencilik şirketi satın aldı

ABD borsalarında işlem gören ve kripto paralarla aslında hiçbir ilgisi olmayan Çinli şirketler kripto para madenciliği sektörüne girmeye devam ediyor.

Yiyecek-içecek hatta acil kurtarma şirketlerinin ardından Çinli çevrim içi piyango, loto ve spor bahis sitesi 500.com da artık Bitcoin madenciliğine odaklanma yolunu seçti. Adını Mart ayında BIT Mining Limited olarak değiştiren firma, Bitcoin madencilik cihazı üreticisi Bee Computing’i 100 milyon dolara satın aldı.

New York borsasında WBAI kısaltmasıyla işlem gören firma bu alım işlemini SEC’ye de bildirdi. Çevrim içi dünyada işlerin iyi gitmemesinden ötürü son 4 yılda yavaş da olsa madencilik işine geçişi sürdüren firma kısa süre önce de, üçüncü en büyük madencilik havuzu olan BTC.com ve Loto Interactive’in 3 madencilik çiftliğini satın almıştı.

Madencilik cihazlarının önemi artıyor

Madencilik cihazlarının çok daha önemli olduğu bu dönemde makine üretim işine giren BIT Mining’den yapılan açıklamada, Bee Computing’in Asya’daki en büyük çip üreticisi olan MTK ile Bitcoin madenciliği çipleri üretmek için de görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Bee Computing’in çok önemli yatırımlar aldığını belirten CEO Yufei Jiang, çip üreticisi MTK’dan 9,5 milyon dolar, Tayvan merkezli ASE şirketinden de 3 milyon dolar yatırım aldıklarının bilgisini verdi.

Ethereum ve Litecoin madenciliği

CEO Jiang, yapılan yatırımların ardından şirketin, daha iyi bir çip üretimi ve daha az enerji harcayan cihazlara geçiş için AR-GE’ye 30 milyon dolarlık harcama yapacağının bilgisini verdi ve böylece Bitcoin madenciliğinin yanı sıra, Ethereum ve Litevoin madenciliği için de yüksek kalite hedeflediklerini belirtti. Jiang yeni çiplerin Ekim ayında test edileceğini söyledi.

Madencilik cihazında çipin önemi

Kripto para madencileri şu anda “Uygulamaya Özgü Tümleşik Devreler”in kısaltması olan ASIC, yani entegre devre çipi olan cihazlarla madencilik yapıyorlar. Şirket, 7 nanometrelik çiplerle silikonun içinde daha fazla alan açmak ve dolayısıyla daha gçlü madencilik cihazları üretmenin hesaplarını yapıyor. Dolayısıyla çip, madencilik cihazının en önemli yapı taşlarından biri…

Örnek olarak madencilik cihazları sektörünün en büyüğü olarak gösterilen Bitmain de 7 nano-metrelik çiplerin olduğu cihazlar kullanıyor ancak bunu 5 nano-metreye indirmenin de çalışmalarını yapmaya başladı bile…

BIT Mining ayrıca sadece Şubat ayında, Bee Computing’den 8,5 milyon dolarlık madencilik cihazı satın aldığını açıkladı. 100 milyon dolarlık ödemenin 35 milyon dolarının bu yılın ikinci çeyreğinde, kalan 65 milyon dolarlık kısmın ise belirli sayıda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin cihazı üretiminden sonra ödeneceği belirtildi.

The post 500.com, 100 milyon dolara kripto para madencilik şirketi satın aldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.