5-analist-altin-fiyati-kestirimlerini-acikladi:-bu-duzeyler-bekleniyor!-–-mahsup.net

5 Analist Altın Fiyatı Kestirimlerini Açıkladı: Bu Düzeyler Bekleniyor! – Mahsup.net

Neredeyse kırk yılın en kötü başlangıcından ve dört yıldan uzun süredir en kötü üç aylık performansın ardından, altın fiyatı ikinci çeyreğe çok daha iyi bir şekilde başlıyor. Peki bu eğilim sürecek mi?

Daniel Briesemann: Altın fiyatı, 39 yıl içindeki en kötü başlangıcı gerçekleştirdi

Commerzbank analisti Daniel Briesemann piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın fiyatı, 39 yıl içinde herhangi bir yıl için en kötü başlangıcı gerçekleştirdi ve ilk çeyrekte , yani 190 dolar düşüş gösterdi. Bu aynı zamanda, 2016’nın dördüncü çeyreğinden bu yana herhangi bir çeyrekteki en olumsuz fiyat performansıydı.

Hayal kırıklığı oluşturan haberlere rağmen altın boğaları, bu hafta ONS başına 1.680 doların altına düştükten sonra değerli metalin ne kadar iyi toparlanabildiğini gördü.  Ancak analistlere göre, daha yüksek bir artış için hala net bir katalizör yok. TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

1.680 doların altındaydık, şimdi kurtarma modundayız. Fiyat 1.728 doların üzerinde. Bu aşamada yukarı yönde büyük bir katalizör görmüyorum. Şimdilik, menzile bağlıyız.

Bart Melek: Altın yılın ikinci yarısına kadar çekiciliğini bulamayacak

Altın ipuçlarını getirilerden almaya devam ediyor, yani ABD Hazinesinin 10 yıllık getirileri yükseldiğinde altın düşer ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca Bart Melek, ABD dolarının “şehirdeki tek oyun” olmaya devam ettiğini söyledi. Bart Melek konuya yönelik şunları söyledi:

Şu anda, şehirdeki tek oyun ABD doları, çünkü ABD ekonomisi şehirdeki tek oyun. ABD, Mayıs ayına kadar tamamen aşılanabilirken Avrupa kilitleniyor. Bu nedenle ABD pazarları oldukça iyi iş çıkaracak. Artı altyapıya daha fazla harcama yapma konusunda önemli bir taahhüt alıyoruz. Kazançlar ve diğer her şey iyi olacak.

Bart Melek, altın’ın ABD’ye kıyasla dünyanın geri kalanının toparlanmaya başladığını görmesi gerekeceğini ve bunun da ABD dolarının tersine dönmesini tetikleyeceğini sözlerine ekledi. Bart Melek konuya yönelik şunları söyledi:

İkinci çeyrek konusunda biraz daha iyimserim, ancak altın yılın ikinci yarısına kadar çekiciliğini bulamayacak. Ayrıca, Bitcoin’in popülaritesi ve yüksek hisse senedi piyasalarının etkisi küçümsenmemelidir. Altın’a olan ilgiyi engelliyor. Daha fazla insan bir hedge olarak kriptodan bahsediyor. Şu anda altın’ın daha yükseğe taşınması için büyük bir makro katalizör yok.

Kevin Grady: Faizin altın’a dönüp dönmeyeceğini görmek için bekliyorum

Phoenix Futures and Options LLC başkanı Kevin Grady, altın’ın düşüşünün sadece ABD tahvillerinin satışıyla ilgili olmadığını söyledi. Kevin Grady konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Altın daha iyi performans göstermeli…. Ekonomiye verilen teşvik miktarına bakın. 10 yıllık getiriler, altın’ı o kadar etkilememeli. Kripto para birimleri altın yatırımlarına zarar veren şeydir. Dışarıdaki tüm teşvikler göz önüne alındığında, ONS başına 1.700 dolar altın için bir anlam ifade etmiyor. Faizin altın’a dönüp dönmeyeceğini görmek için bekliyorum.

Bart Melek: Yıl sonunda altın’ın 1.900 dolara ulaştığını görüyorum

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Teknik açıdan altın fiyatı daha iyi görünüyor. Zayıf  long ürünler çıktı. Konumlama dönüyor. Artan yönde önemli bir potansiyel var. Enflasyonun artmasıyla birlikte yıl sonunda altın’ın 1.900 dolara ulaştığını görüyorum. Enflasyon baskısı görebilir. FED, bu yıl herhangi bir fiyat baskısının geçici olacağını söylemeye devam ediyor. Bu, piyasanın onlara inandığı anlamına gelmez. Durum böyleyse, altın çok daha iyi durumda.

Charlie Nedoss ve Daniel Pavilonis: Altın fiyatı gelecek hafta yükselecek!

Bazı analistler ikinci çeyrek için daha iyimser. LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, ONS başına 1.700 doları tutmayı başardıktan sonra altın’ın önümüzdeki hafta yükseleceğini öngördüğünü söyledi. RJO Futures üst düzey emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis da gelecek hafta altın’ın yükseleceğini belirtti. Daniel Pavilonis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Getiriler biraz ertelenebilirdi. Getiriler düşerse, bu altın için iyidir. İlk çeyrekte hasılatın ne kadar hızlı arttığı ile ilgiliydi. Daha yavaş ve daha kontrollü bir şekilde tırmanırlarsa, altın’a daha iyi bir değer verir…

5 Analist Altın Fiyatı Kestirimlerini Açıkladı: Bu Düzeyler Bekleniyor! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.