5-analist-acikladi:-altin-fiyatlari-haftaya-bu-duzeylerde-olabilir!-–-mahsup.net

5 Analist Açıkladı: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeylerde Olabilir! – Mahsup.net

Analistlere göre, altın fiyatları kilit direnç seviyelerini aştığı ve ONS’u 1.800 dolara yükseldiği için başka bir rallinin eşiğinde olabilir. Değerli maden, ABD dolarının zayıflaması ve ABD 10 yıllık Hazine getirilerinin gerilemesi nedeniyle ikinci çeyreğe pozitif bir başlangıç ​​yaptıktan sonra art arda ikinci haftasını tamamlıyor. Yazım sırasında altın, haftalık %2 artışla 1.775 dolardan işlem görüyordu.

Bart Melek: Bu gelişmeler altın fiyatlarını tepeye taşıdı!

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, Kitco News’e verdiği demeçte piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın’daki hareket, ağırlıklı olarak düşmeye devam eden ABD doları tarafından yönlendirildi. Dolar endeksi şu anda 91.5’te. Dikkat edilmesi gereken çok önemli bir şey var, 10 yıllık getiride ve sonrasında oldukça önemli bir düşüş gördük. Tüm bunlar altın’ı tepeye taşıdı.

RJO Futures kıdemli emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis, Kitco News’e verdiği demeçte, momentum kesinlikle şu anda altın tarafında olduğunu söyledi. Daniel Pavilonis konuya yönelik şunları söyledi:

Önümüzdeki hafta 1.815 doların üzerinde kapatabilirsek, çok önemli bir hamleye tekrar ulaşma şansımız var. Muhtemelen altın’ın laik boğa piyasası devam edecek. Piyasalar biraz sakinleşti. Federal Rezerv ve Avrupa Merkez Bankası’ndan getirilerdeki gerilimi azaltmaya çalışırken çok fazla baskı aldık ve işe yaradı. Ve perde arkasında yaptıkları da işe yarıyor, metallere biraz para veriyor.

Han Tan: Altın fiyatları Şubat başından bu yana ilk kez 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı

FXTM piyasa analisti Han Tan, zayıf ABD dolarının nihayet altın’ın sıkı ticaret aralığından çıkmasına izin verdiğini söyledi. Han Tan konuya yönelik şunları söyledi:

Dolar’ın desteği, 10 yıllık Hazine getirilerinin psikolojik olarak önemli olan %1,60’ın altına inmesiyle aşındı ve bu da spot altın’ın Şubat başından bu yana ilk kez 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına izin verdi.

Önümüzdeki hafta, 28 Nisan’daki para politikası duyurusu öncesinde Federal Rezerv medyasının karartma dönemini de işaret ediyor. ING ekonomistleri, FED konuşmacılarının daha güçlü bir ABD doları anlamına gelemeyeceğini ve bunun da altın için yararlı olacağını söyledi. ING stratejistleri, “ABD verileri için daha sessiz bir hafta ve karartma döneminde FED, iyi huylu piyasa eğilimlerinin devam etmesini ve biraz daha zayıf bir USD’yi destekleyebilir” diye yazdı.

Charlie Nedoss: 1.809,40 dolar 100 günlük hareketli ortalamadır ve zamanla ona ulaşacağız

LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, altın’da 1.800 dolara kadar önemli bir direnç olmadığını söyledi. Charlie Nedoss konuya yönelik şunları söyledi:

1.809,40 dolar 100 günlük hareketli ortalamadır ve zamanla ona ulaşacağız. Kıymetli metalin 1.736,40 doların altına kapanmaması önemliydi. Bu, altın fiyatları için haftanın en düşük seviyesi. Bunların çoğu veriye dayalıdır.

Bart Melek: Buradaki bir sonraki seviye 1.800 doların kuzeyinde

Bart Melek, çok fazla enflasyonda çok erken fiyatlandırmanın ardından piyasanın da yeniden ayarlandığını açıkladı. Bart Melek konuya yönelik şunları söyledi:

Enflasyon beklentileri biraz fazla zengin ve düşüyor. Piyasanın görüşünü yeniden ayarladığını gösteriyor. Daha yüksek enflasyon beklentisinde getiri eğrisi boyunca çok fazla artış gördük ve şimdi… Ayrıca, sağlam bir aşı dağıtım planına sahip olmayan bazı ülkelerin küresel iyileşme üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğinden, küresel ekonomik endişeler de rol oynuyor. Bu arada, algoritmik topluluk altın konusunda yetersiz kalıyor, ancak yatırımcılar bu trendde bir değişiklik için 1.808 dolar seviyesini izlemeli. 1.800 doların hemen kuzeyindeki fiyatlar, mevcut CTA kısa pozisyonlarının önemli bir kısmının kapsanmasını katalize edebilir.

Ancak Bart Melek, altın’ın gelecekteki fiyat hareketine gelince çok heyecanlanmak için henüz çok erken olduğunu belirterek uyardı. Bart Melek. “50 günlük hareketli ortalamayı geçtik, buradaki bir sonraki seviye 1.800 doların kuzeyinde.” dedi.

Bart Melek: ABD 10 yıllık Hazine getirilerindeki artışın sınırlandırıldığına dair bir onay alınması gerekiyor

Çok daha yükseğe çıkmadan önce Bart Melek’e göre, ABD 10 yıllık Hazine getirilerindeki artışın sınırlandırıldığına dair bir onay alınması gerekiyor. Bart Melek konuya yönelik şunları söyledi:

Buradaki büyük savaş, FED ile piyasa arasında olacak. FED, herhangi bir enflasyonun baz etkilerinden dolayı geçici olacağını ve piyasanın eğrinin gerisinde olduklarından endişelenmeye başlayabileceğini söylüyor. Hala bekliyoruz.

5 Analist Açıkladı: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeylerde Olabilir! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.