3-nisan-btc,-eth,-bnb,-ada,-dot,-xrp,-uni,-ltc,-link-ve-theta-fiyat-tahlili-–-mahsup.net

3 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, LTC, LINK ve THETA Fiyat Tahlili – Mahsup.net

Bitcoin ve Ethereum son kazançlarını sürdürürse, belirli altcoinler daha yüksek seviyelere ulaşabilir. JPMorgan’ın yakın tarihli bir araştırma notuna göre, kurumsal yatırımcılar Ekim ortasından bu yana altın yatırımlarından yaklaşık 20 milyar dolar çekmiş durumdalar. Rapora göre aynı zaman dilimi içinde Bitcoin’e (BTC) kurumsal girişler 7 milyar dolar artmış vaziyette.

Banka, “‘alternatif’ bir para birimi olarak altından kripto para birimine geçiş, uzun vadede Bitcoin için büyük bir artı anlamına geliyor” diyor.

JPMorgan, “Bitcoin’in azalan volatilitesinin kurumsal yatırımcıların benimsemesini artırabileceğine inanıyor. Böyle bir durumda, Bitcoin’deki özel yatırımların değeri altınınkini yansıtabilir ve bu da Bitcoin’e uzun vadede 130.000 dolarlık bir yukarı yönlü hedef verir” vurgusu yapıyor.

Öte yandan milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto portföyünün 0 Ethereum’dan (ETH) oluştuğunu, çünkü bunun gerçek bir para birimi olmaya en yakın şey olduğuna inandığını söyledi. Cuban, kripto portföyünün geri kalanının ` Bitcoin ve ’unun ise diğer kripto yatırımlarından oluştuğunu söyledi.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde 400.000 Ethereum’un Coinbase’den ayrıldığını vurguladı. Bu gelişme kurumsal yatırımcıların en yüksek altcoin’i biriktirmeye başlamış olabileceğinin bir işareti.

Eski finansal kurumlar ve yatırımcılar tarafından kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesi olumlu bir işaret. Ancak bu haber akışı bir kuyruk rüzgarı gibi hareket edecek ve ilk 10 kripto para biriminin fiyatını artıracak mı?

Öğrenmek için grafikleri inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin, 31 Mart ve 1 Nisan’da bir Doji şamdan kalıbı oluşturdu, bu da boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fazla zeminden vazgeçmemiş olmasıdır. Boğalar yine fiyatı 60.000 dolarlık direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

60.000 $ ile 61.825,84 $ arası genel direnç bölgesinin üzerinde güçlü bir kırılma, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterecek. Bu, 69.279 $ ve ardından 79.566 $ hedefi olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret edebilir.

Traderlar göreceli güç endeksine göz kulak olabilirler çünkü düşüş trendi çizgisinin üzerindeki bir kırılma, momentumda bir toparlanmayı gösterecektir.

Bu varsayımın aksine, fiyat bir kez daha genel direnç bölgesinden yönünü tersine çevirirse, BTC / USDT kuru 50 günlük basit hareketli ortalamaya (53.362 $) düşebilir. Bu kritik desteğin altında bir kırılma, kısa vadeli traderlardan kar alımını çekebilir. Bu durum fiyatı 50.460.02 dolara ve ardından 43.006.77 dolara taşıyabilir.

ETH / USDT

Ethereum, 31 Mart’ta simetrik üçgenden çıktı ve yolculuğuna daha yükseğe devam etti. Bugün, boğalar en büyük altcoin’i 2.040.77 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkardı.

20 günlük üssel hareketli ortalama (1.798 $) ortaya çıktı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğalara avantaj sağlıyor.

Alıcılar fiyatı 2.040.77 doların üzerinde tutabilirse, ETH / USDT kuru yukarı hareketin bir sonraki ayağına başlayabilir. Üçgenden kırılmanın desen hedefi 2.618,14 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, 20 günlük EMA’ya düşüş mümkündür. Güçlü bir sıçrama, gücü işaret edecek ve boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Bu yükseliş görünümü, ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürürse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket fiyatı 1.289 dolara çekebilir.

BNB / USDT

31 Mart’ta biraz tereddüt ettikten sonra Binance Coin (BNB) 1 Nisan’da 315 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bunu bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 348,69 doların üzerinde bir kırılma ile takip etti. Boğalar kırılmayı sürdürebilirse, altcoin 400 dolara ve ardından 430 dolara yükselebilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların bu alana komuta ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 348.69 $’ın üzerinde savunamazsa, BNB / USDT kuru 315 $’a düşebilir. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirebilirse, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

Bu yükseliş görünümü, paritenin düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

ADA / USDT

Cardano (ADA) son birkaç gündür dar bir aralıkta kaldı, ancak olumlu işaret, boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (1.17 $) altına düşmesine izin vermemesidir. Bu durum satın alma eksikliğini gösteriyor, ancak traderlar arasında pozisyonlarını terk etmeleri için bir aciliyet göstermiyor.

Boğalar şimdi fiyatı 1,30 doların üzerine çıkarmaya çalışabilir. Başarılı olurlarsa, ADA / USDT kuru 1.48 dolara yükselebilir. Bu önemli bir direnç noktası çünkü fiyat 27 Şubat ve 18 Mart’ta bu seviyeden geri döndü.

Bu bir kez daha olursa, parite aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Bununla birlikte, boğalar fiyatı 1.48 $’ın üzerine çıkarırsa, parite 2 $’a ulaşabilecek yükselişine devam edebilir. Bu yükseliş görünümü bir kırılmada geçersizleşecek ve 1,03 $’ın altında kapanacaktır.

DOT / USDT

Polkadot (DOT) 1 Nisan’da düşüş trendinden geri adım attı ancak boğalar pek de pes etmedi. Bu, traderların pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösteriyor. Alıcılar bugün fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı.

20 günlük EMA (35.06 $) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da boğalara avantaj sağlıyor. Alıcılar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutabilirse, DOT / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi 42,28 dolara çıkabilir.

42.28 $’ın üzerinde bir kırılma ve kapanış, 53.50 $’a bir sonraki olası hareketle yükseliş trendini sürdürebilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyeden veya tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz hale gelecektir. Bu, fiyatı 26.50 dolara çekebilir.

XRP / USDT

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca 0,60 $ civarında tereddüt ettikten sonra, boğalar şu anda XRP’yi 0,65 $ genel direncine itmeye çalışıyor. Bu seviyenin sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemeldir çünkü fiyat önceki beş yükseliş örneğinde bu seviyeden düştü.

Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (0,53 $) ve 65’in üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, XRP / USDT kuru 0,78 dolara ve ardından 1 dolara yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu, pariteyi birkaç gün daha 0,42 ila 0,65 dolar arasında sınırlandırabilir.

UNI / USDT

Uniswap (UNI), son birkaç gündür her iki hareketli ortalama arasında sıkışıp kaldı. Ayılar, 31 Mart’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın (27.59 $) altına çekip sürdüremedi ve boğalar, 1 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (29.13 $) üzerindeki fiyatı sürdüremedi.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu tarafsız görüş, bugün fiyatı 30,31 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse boğaların lehine eğilebilir. Bu yükseliş gerçekleşirse, UNI / USDT kuru 35,20 $ genel dirence doğru yükselmeye başlayabilir.

Öte yandan, fiyat aşağı iner ve 25.50 $’ın altına düşerse, parite artan satış baskısına tanık olabilir ve bu da fiyatı 18 $’a çekebilir.

LTC / USDT

Litecoin (LTC) 31 Mart’ta gün içi düşük seviyesinden keskin bir şekilde toparlandı ve 1 Nisan’da 50 günlük SMA’nın (197 $) üzerine çıktı. Boğalar şimdi fiyatı simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Bunu yapmayı başarırlarsa, LTC / USDT kuru 230 $’a ve ardından 246.96 $’a yükselebilir. Üçgenden kırılmanın desen hedefi 307,42 dolar. Bununla birlikte, marjinal olarak yükselen 20 günlük EMA (193 $) ve düşüş trendindeki RSI zayıf bir yükseliş ivmesi gösteriyor.

Fiyat direnç çizgisinden düşerse, parite üçgenin içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Ayılar, üçgenin trend çizgisinin altında bir kırılma durumunda üstünlük kazanacaklar.

LINK / USDT

Chainlink (LINK) 31 Mart’ta 26.18 dolardan seyrini tersine çevirdi ve azalan üçgenin aşağı yönlü trend çizgisinin üzerine yükseldi. Bu hareket, düşüş kurulumunu geçersiz kılıyor ve boğalar şimdi fiyatı 32 $’lık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, LINK / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru 36.93 $’dan yürüyüşe başlayabilir. 20 günlük EMA (28.45 $) yükselmeye başladı ve RSI, boğalara küçük bir avantaja işaret ederek 59’un üzerine çıktı.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 32 doların üzerine çıkaramazsa, parite hareketli ortalamalara düşebilir. Fiyat hareketli ortalamaların üzerinde toparlanırsa, traderların küçük düşüşlerle alım yaptıklarını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 32 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, parite birkaç gün daha 24 ila 32 dolar aralığında kalabilir.

THETA / USDT

THETA şu anda bir yükseliş trendinde fiyat aralığına bağlı olarak hareket ediyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgen oluşturdu.

Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimli ve RSI 63’te yer alıyor. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, THETA / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi 14,96 dolara ve ardından desen hedefine 17,85 dolara yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyatın düşmesi ve üçgenin altına inmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, daha derin bir düzeltmeye işaret ederek, kritik desteğin 10.35 $’ın altına düşme olasılığını artıracak.

3 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, LTC, LINK ve THETA Fiyat Tahlili – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.