3-analist:-altin-fiyati-kayiplarini-arttirabilir!-bu-duzeyler-odakta-–-mahsup.net

3 Analist: Altın Fiyatı Kayıplarını Arttırabilir! Bu Düzeyler Odakta – Mahsup.net

Altın fiyatı, son zamanlardaki kazançlarını konsolide ediyor ve gün içi düşük seviyelere geriledi. Asya’da, Paskalya’da Pazartesi tatiliyle ilgili korkuların ortasında piyasa duyarlılığı azaldı. Altın, Pazartesi gününün erken saatlerinde gün içi 1.720 dolar seviyelerine kadar kaydı. Cuma günkü kayıplarını düzelten sarı metal üç gün içinde ilk kez düştü. Peki şimdi altın için sırada ne var? İşte 3 analistten sıcak tahminler…

Rajan Dhall piyaları yorumluyor ve dikkatle izlenecek seviyeleri sıralıyor

Altın fiyatları bugün düşüş trendinde işlem görüyor. Popüler altın analisti Rajan Dhall’da piyaları yorumluyor ve dikkatle izlenecek seviyeleri sıralıyor. İşte Rajan Dhal’ın yorumları:

Altın fiyatı bugün bir düşüş yaşadı, ancak Paskalya tatili nedeniyle çok düşük bir hacim aldı. Her şeye rağmen, yarın hacim arttığında dikkat edilmesi gereken çok önemli bazı bölgeler var.  Şu anda fiyat, değer alanını reddetti. Bu, grafikte çoğu sözleşmenin işlem gördüğü noktadır (yaklaşık 1.730 dolar/ONS). Ancak ilginç bir şekilde trend çizgisi kırıldı ve bu, daha yüksek bir hareketten önce trend çizgisinin yeniden test edilmesi potansiyeli olduğu anlamına gelebilir.  Durum böyle değilse, mevcut fiyatın altındaki kırmızı gölgeli destek alanı izlenecek alandır. Bu kırılırsa, olumsuz tarafa çok yer var ve daha iyi destek seviyeleri için yüksek zaman aralıklarına bakmalıyız. 

Rajan Dhall açıklamalarının devamında kritik direnç seviyelerine dikkat çekiyor ve ayıların piyasada hakim olduğunu belirtiyor:

Üst tarafta çok fazla trafik var. Değer alanından sonraki büyük direnç 1.755 dolar/ONS’luk düşük hacimli yerdir. Bu seviye kırılırsa, fiyatın üzerindeki kırmızı gölgeli alan boğalar için bir sonraki çağrı noktasıdır. Şimdilik, ayılar görevde kalıyor ve daha düşük seviyeler odakta. 

Bart Melek: ABD doları piyasayı yönetmeye devam ederken, altın’ın toparlanması zor

TD Securities küresel strateji başkanı olan Bart Melek, verdiği röportajda, ABD doları piyasayı yönetmeye devam ederken, altın’ın toparlanmasının zor olduğunu söyledi. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.680 doların altındaydık, şimdi kurtarma modundayız, 1.720 doların üzerindeyiz. Bu aşamada yukarı yönde büyük bir katalizör göremiyorum. Şimdilik menzile bağlıyız. Şu anda, ABD ekonomisi şehirdeki tek oyun olduğu için ABD doları şehirdeki tek oyun. ABD Mayıs ayına kadar tamamen aşılanabilirken Avrupa kilitleniyor. Bu nedenle ABD pazarları oldukça iyi iş çıkaracak. Artı, altyapıya daha fazla harcama yapma konusunda önemli bir taahhüt alıyoruz. Kazançlar ve diğer her şey iyi olacak…

Anıl Panchal: Piyasa 1.675 dolar civarında bir fiyatı hedefleyen altın satıcılarını destekliyor

Popüler teknik analist Anıl Panchal’a göre, altın fiyatı 21 günlük EMA’nın ötesinde, yaklaşık 1.730 dolarlık bir günlük kapanış sağlamadaki başarısızlıklar daha fazla düşebilir. Analiste göre, piyasa 1.675 dolar civarında bir fiyatı hedefleyen altın satıcılarını destekliyor.

3 Analist: Altın Fiyatı Kayıplarını Arttırabilir! Bu Düzeyler Odakta – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.