229-yillik-koklu-abd-bankasi,-kripto-para-alim-satim-platformu-kuruyor

229 yıllık köklü ABD bankası, kripto para alım satım platformu kuruyor

State Street’in teknoloji kolu olan Currenex’ten yapılan açıklamaya göre, kurumsal odaklı bir dijital para trade platformunun kurulması için altyapı çalışmaları başladı. State Street bu anlamda, Londra merkezli şirket Pure Digital ile birlikte çalışıyor. İki şirketten yapılan açıklamada trade işlemlerinin bu yılın 2. çeyreğinden itibaren başlamasının hedeflendiği belirtildi.

2020 Aralık ayında Bitcoin‘in 20 bin doları aşmasıyla başlayan boğa piyasası şu ana kadar büyük ölçüde kurumsal şirketler tarafından ayakta tutuluyor. BNY Mellon, Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi bankaların dijital para anlamında bir süre önce önemli hamleleri olmuş ve ABD’de State Street’in bu konudaki tavrının ne olacağı da merak konusu olmuştu. Hatırlanacağı üzere 2017’deki boğa piyasası ise bu dönemin aksine küçük yatırımcılar tarafından desteklenmiş ancak süre olarak çok daha kısa sürmüştü.

“Hala büyüme ve olgunlaşma gerekiyor”

Konuyla ilgili konuşan Pure Digital kurucusu Campbell Adams ise dijital para dünyasının hala büyümesi ve olgunlaşması gerektiğini belirterek, “Dengeli bir fiyatın oluşması sürecini büyük bilançolara sahip şirketlerin oluşturması gerek. Birincil piyasa hala yaratılmış değil. Farklı kurallara sahip farklı borsalar var. Çok parçalı bir piyasanın içindeyiz. Hala büyüme ve olgunlaşma gerekiyor” dedi.

“Başka bankalar da sırada”

Pure Digital CEO’su Lauren Kiley de, FX altyapısını bir banka liderliğindeki konsorsiyumla kripto evrenine taşımanın ve API’lerin FX endüstri standartlarında olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Kiley ayrıca başka bankalarla da bu konuda anlaşma sağladıklarını, bazılarının da imza süreçleri için sırada beklediğinin bilgisini verdi.

“Bankalar ya içeri girecekler ya kaybolacaklar”

Artık birçok kurumun kripto paraları yok sayamadığını belirten Kiley, “Tüm bankalar artık kriptoyla yatıyor ve onunla uyanıyor. Artık yok sayamıyorlar. Ya bu endüstriye dahil olacaklar ve müşteri taleplerini karşılamak için hizmet verecekler ya da zamanla kaybolacaklar” dedi.

The post 229 yıllık köklü ABD bankası, kripto para alım satım platformu kuruyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.