2025-yilinda-ucacak-5-altcoin!-uzman-analistler-acikladi!

2025 Yılında Uçacak 5 Altcoin! Uzman Analistler Açıkladı!

Okuma Süresi: 3 Dakika

Büyük düşüşler altcoinlerde büyük fırsatlar da doğurur. Geleceği parlak birçok kripto parayı çok ucuz rakamlardan alabilirsiniz. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Altcoin Daily analistlerine göre bu 5 altcoin uzun vadede ciddi kazanç potansiyeli sunuyor. Peki bu altcoinler hangileri?

Immutable X (IMX)

Ana akıma girmek üzere olan ilk altcoin, Immutable X (IMX). Immutable X, Ethereum’daki NFT’ler için ilk layer2 ölçekleme çözümü olarak kendisini konumlandırıyor. Immutable X’e göre, Ethereum’un düşük ölçeklenebilirlik, zayıf bir kullanıcı deneyimi, likidite azlığı ve yavaş bir geliştirici deneyimi gibi sınırlamalarını ortadan kaldırıyorlar. Bunun yerine kullanıcılar, bir kullanıcı veya varlık güvenliğinden ödün vermeden NFT’lerin basımı ve yatırımı için sıfır gaz ücretinin keyfini çıkarırken, anında alım satım ve güçlü ölçeklenebilirlikten yararlanır.

“Anında işlem onayları ve sıfıra yakın gas ücretleri ile kullanıcılar güvenlikten ödün vermeden NFT işlemlerini yapabilir. Dolayısıyla, NFT’ler önümüzdeki on yılda gerçekten devrim yapmak üzereyse, oyun sektörü, eğlence sektörü, DeFi tüm bu sektörlerin hızlı ve ölçeklenebilir olması gerekir”.

Diğer 4 Altcoin

Sıradaki altcoin SEC’in kendisiyle yoğun bir savaşa girdiği Ripple’dır. XRP, bir kripto para birimi ödeme sistemi olan Ripple Labs Inc tarafından geliştirilen ürünlerin yerel kripto para birimidir. XRP, ABD’de SEC tarafından dava edilirken hamleler yapıyor, bu onların küresel olarak genişlemesini engellemiyor. Ripple, talep üzerine likidite (ODL Tabanlı) uluslararası ödemelerini genişletmek için Litvanya’nın FINCY’sini kullanıyor. Bu, Ripple’ın bireysel havale ve B2B ödemeleri sağlamak için Litvanya’nın FINCY’si ile bir ortaklık ilan ettiği anlamına geliyor. Bu ortaklık sayesinde, FINCY’nin müşterileri Avrupa ve Meksika arasında sorunsuz ödemeler yapabilir. Analistlere göre Ripple devletler arasında daha fazla yayılacak ve XRP fiyatı 2025 yıllına kadar ciddi fiyatlama yapacak.

2025’te ana akım olacak bir sonraki altcoin Energi’dir. Analistlerin listesinde üçüncü sırayı alıyor. Energi, GEM‘den 50 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdü aldı. GEM Digital Limited, Bahamalar merkezli bir dijital varlık yatırım firmasıdır. Firma aktif olarak yapılara kaynak sağlıyor ve dünya çapında 30’dan fazla CEX ve DEX’te listelenen hizmet tokenlerinde yatırımı bulunuyor. Energi, bu yeni sermaye akışını, yaklaşmakta olan NFT pazarının ve koleksiyonlarının arkasındaki ekibi desteklemek ve ayrıca NFT ile ilgili diğer ürün ve hizmetlerini genişletmek, ortaklıklar kurmak ve ürün grubunu çeşitlendirmek için kullanacak.

Dördüncü sırada Polygon (MATIC) geliyor. Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır.

Son sırada ise Cardano (ADA) var. Hali hazırda PoS algoritmasına sahip en büyük akıllı sözleşme platformu Cardano’dur. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, topluluğa Vasil hard forkunun programa uygun olduğunu ve 29 Haziran’da uygulanacağını bildirdi. Uzun vadede ciddi fiyatlama bekleyen analistler yakın zamanda da ADA’nın yükseleceğini düşünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.