2022-yilinda-firlamasi-beklenen-3-altcoin!-uzman-analistlerin-kripto-portfoyu

2022 Yılında Fırlaması Beklenen 3 Altcoin! Uzman Analistlerin Kripto Portföyü

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatı yıl bazında 0’ün üzerinde artış kadetmeyi başardı. Bitcoin’in yanı sıra altcoin’ler için de 2021 yılı büyük başarılarla geçti. Uzmanlar bu eğilimin 2022 yılında devam etme ihtimali üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Terra, Solana ve Shiba Inu gibi birçok altcoin 00’den fazla yükseliş performansına imza attı. Bu makalede analistlerin radarına takılan üç önemli altcoin’i ele alacağız.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, Ethereum’a alternatif olacak şekilde inşa edilmiş bir blok zinciri projesidir. Genellikle Ethereum ve diğer iş kanıtı ağlarından daha hızlı olan bir hisse kanıtı platformudur. Avalanche, son birkaç yılda güçlü bir ivme yakalayarak büyüdü. TVL 11.7 milyar dolar aşarken Avalanche ağı DeFi platformu haline büründü. Bu oran Avalanche’ın Ethereum, Terra ve Binance Smart Chain’den sonra piyasanın en büyük dördüncü platformu olduğu anlamına geliyor.

Yatırımcılar ekosistemin büyümesini memnuniyetle karşılarken platformun yerel varlığı AVAX 2021’de yaklaşık olarak %3.000 arttı. Uzmanlara göre yükselişin devamı ile birlikte AVAX fiyatının 2022’de artmaya devam etmesi beklenebilir.

Cosmos (ATOM)

Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) protokolü ile tanınan Cosmos, popülarite kazanan bir blok zinciri projesidir. Cosmos protokolü, genellikle bir ortamda çalışan blok zinciri projelerinin iletişimini köprüler üzerinden kurar. Bugün Cosmos ekosistmeinde 260’tan fazla uygulama bulunuyor. Bu ağların yönetimi altında 170 milyar doalrdan fazla dijital varlık var. Cosmos ekosistemindeki en popüler platformlardan bazıları Binance Coin, KuCoin ve Terra’dır.

Cosmos 2021 yılında p0’den fazla artarak önemli bir büyüme kaydetti. Uzmanlar Cosmos projesinin 2022 yılında izlenmesi gereken operasyonlardan biri olduğuna inanıyor.

Fantom (FTM)

Popüler kripto para Fantom, Ethereum katili olarak adlandırılan bir başka kripto para projesidir. Fantom, 6.6 milyar dolardan fazla TVL ile 100’ü aşkında DeFi uygulamasına ev sahipliği yapan bir platformdur.

Platformdaki en popüler uygulamalardan bazıları ise Multichain, Tomb Finance, SpokySwap ve Geist Finance’tir. Fantom fiyatı, 2021’de .000’den fazla artış yakaladı. Daha fazla yatırımcı ve geliştiri ağı kucakladıkça Fantom fiyatının 2022 yılında da kazançlarını katlaması muhtemel görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.