2-trilyon-dolarlik-varligi-yonetimi-altinda-bulunduran-pimco,-kripto-yatirimlarini-genisletiyor

2 Trilyon Dolarlık Varlığı Yönetimi Altında Bulunduran PIMCO, Kripto Yatırımlarını Genişletiyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 66.930 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin akabinde ’luk bir düşüş izledi. Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesi ile birlikte kripto para piyasası toplam değeri 2.6 trilyon dolar ile zirve kaydetti. Bununla birlikte kurumsal benimsenme oranlarının artışı yükseliş görünümünü onaylıyor.

PIMCO’nun Kripto Stratejisi

Amiral gemi Bitcoin‘in 70.000 dolar hedefi, kurumsal yatırımcılar da piyasaya dahil olmaya devam ediyor. Yönetimi altında yaklaşık 2.2 trilyon dolarlık varlığa sahip küresel bir yatırım firması olan PIMCO, kripto para planlarını genişleteceğini duyurdu. CNBC’nin bildirdiği üzere PIMCO baş yatırım yetkilisi Daniel Ivascyn, firmanın çeşitli hedge fon portföyleri aracılığıyla kripto piyasasına hali hazırda açık olduğunu ancak proaktif olarak katılımını artırmak istediğini belirtti:

Trendleri takip eden stratejilerimizin veya nicelik odaklı planlarımızın bir parçası olarak belirli kripto para birimlerinin alım satımını potansiyel olarak değerlendiriliyoruz. Burada daha aktif bir rol üstleneceğiz. Bu süreç, yatırımcılarımızla fikir alışverişinde bulunmak adına kademeli bir zaman dilimi olacak. Hızla büyüyen bir alanda bebek adımları atacağız.

DeFi Parantezi ve Gelecek Beklentileri

Bunun yanı sıra CIO, özellikle firmasının DeFi ile yakından ilgilendiğini belirtti. PIMCO’nun gelişen finansal piyasada rekabet avantaji sağlayabilecek yollar ve genç nesil yatırımcıları kazanmak adına strateji oluşturduğu aktarıldı. PIMCO’nun duyurusuna piyasa tepkisi olumlu oldu.

Öte yandan kısa vadede daha fazla varlık yöneticisi kripto para endüstrisine dahil oldukça piyasa katılımcıları bu türk adımlara aşina olmaya başlayacaktır. Ayrıca piyasa, giderek daha fazla varlık yöneticisinin müşterilerine kripto para sunmasını bekliyor.