2-profesyonel-analist:-bitcoin-nisan-bitmeden-bu-duzeylerde-olacak!-–-mahsup.net

2 Profesyonel Analist: Bitcoin Nisan Bitmeden Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net

Zap.org’un kurucu ortağı Nick Spanos’a göre, Bitcoin (BTC) Nisan ayında 70.000 dolara yükseleceği bir ralliye hazırlanıyor. Bir röportajda piyasa analisti, kripto para piyasasındaki iki çok destekleyici gelişme nedeniyle Bitcoin fiyatını daha yüksek seviyelerde gördüğünü söyledi.

Nick Spanos: Bitcoin (BTC) Nisan sonuna kadar 70.000 dolara çıkacak

İlk olarak Zap.org’un kurucu ortağı Nick Spanos, Coinbase Global Inc. hisselerinin Nasdaq Borsasında çokça duyurulan doğrudan listelemesinin Bitcoin fiyatlarını yukarı çekeceğini belirtti. Nick Spanos’a göre, Coinbase hissesi (Ticker: COIN), daha muhafazakar yatırımcıların kripto para birimini ve altcoin’leri kucaklaması için bir geçit görevi görecek. Nick Spanos, konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Coinbase’in yakında piyasaya çıkması, ana akım piyasa yatırımcıları için özellikle heyecan verici. Bitcoin ve kripto alanında merkezi bir rol oynayan bir şirketin hisselerini satın almak için daha doğrudan bir fırsata sahip olacaklar.

Son olarak analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Bitcoin destekli bir borsa yatırım fonu onayı isteyen şirketlerin sayısında yakın zamanda bir artış olduğunu kaydetti. Ajans, düzenleyici belirsizlik ve fiyat manipülasyonu ile ilgili endişeleri gerekçe göstererek şimdiye kadar masasına gelen her kripto ETF teklifini reddetti.

Nick Spanos: Bu gelişmeler BTC’yi yeni zirvelere taşıyacak!

Bununla birlikte çoğu kişi, özellikle Gary Gensler’in SEC’in başkanlık pozisyonuna aday gösterilmesinden sonra ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sini görebileceğine inanıyor. Gary Gensler, kripto para birimleri üzerine dersler verdi ve sektörde selefi Jay Clayton’dan daha yumuşak görünüyor. Jay Clayton, Ripple Labs’ın XRP tokeni de dahil olmak üzere, SEC’in tartışmalı menkul kıymetler yasası kapsamında birçok ilk  para teklifi projesine dava açtı. 

Bir Bitcoin ETF başlatmak isteyen Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, yeni türev sınıfının kripto para piyasasına çok daha fazla sermaye getirebileceğine inanıyor. Kuzey Amerika’nın Kanada’daki ilk Bitcoin ETF’si, Şubat ayındaki lansmanından bu yana 1 milyar dolardan fazla varlık biriktirdi. Nick Spanos, boğa anlatısını benzer bir görüş üzerine kurdu ve bir ETF arayan şirket sayısının artmasının, Nisan ayı sonunda Bitcoin’i 70.000 dolarlık yeni bir zirveye çıkarabileceğini belirtti.

Popüler analist Yashu Gola, Bitcoin’in göreceği seviyeleri sıralıyor

Popüler analist Yashu Gola’ya göre, teknik göstergeler aynı zamanda 70.000 dolar veya ötesine doğru sürekli bir yükselişe işaret ediyor. Bunlardan biri Yükselen Üçgen, şu anda yukarı yönde bir koparma hareketi kaydetme sürecinde olan bir yükseliş devam modeli. Aşağıdaki grafik üçgeni gösteriyor.

Bitcoin, üçgen modelinin kırıldığına dair işaretler gösteriyor – Kaynak: TradingView.com

Üçgenin üst trend çizgisinin üzerinde Yashu Gola’ya göre, en azından fiyatı 70.000 dolara gönderecek bir kırılma hareketi konusunda beklentiler yüksek. Genel yukarı yönlü hedefi Yashu Gola’ya göre, üçgenin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit olarak 80.000 dolar seviyesinde kalıyor.

2 Profesyonel Analist: Bitcoin Nisan Bitmeden Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.