176-milyon-dolarlik-btc-daha-satin-alindi:-terra’nin-bitcoin-rezervleri-buyuyor!

176 Milyon Dolarlık BTC Daha Satın Alındı: Terra’nın Bitcoin Rezervleri Büyüyor!

Terra blokzinciri gelişimine odaklanan ve Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), geçen hafta Pazar günü 176 milyon dolar Bitcoin daha satın aldı ve BTC rezervlerini büyütmeye devam etti. Pazar günkü alım ile birlikte Terra’nın BTC rezervi, güncel fiyatlar ile 1,7 milyar dolar değerine ulaştı.

Terra, BTC Rezervlerini Büyütüyor

Luna Foundation Guard (LFG), yakın zaman önce milyarlarca dolarlık Bitcoin satın alacağını ve UST‘yi BTC rezervleri ile destekleyeceğini duyurmasının ardından kısa bir süre içerisinde oldukça yüksek miktarlarda Bitcoin satın almaya başladı. Terra, en son geçen hafta Pazar günü 176 milyon dolar değerinde BTC daha satın aldı ve Bitcoin rezervlerini güncel fiyatlar ile toplamda 1,7 milyar dolar değerine ulaştırdı. Güncel fiyatlar ile toplamda 1,7 milyar dolarlık BTC rezervine sahip olan Terra, kaydedilen en sonki 176 milyon dolarlık alım ile de rezervleri büyütmek adına önemli bir adım daha atmış oldu.

Terra, 100 Milyon Dolarlık AVAX Satın Aldı

Terra kurucusu Do Kwon, yakın zaman diliminde Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin “hodler’ı” olmayı amaçladıklarını ve toplamda 10 milyar dolarlık BTC satın almayı planladıklarını ifade etti. Ayrıca Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi TerraUSD‘yi (UST) desteklemek adına milyarlarca dolar değerinde BTC satın almayı planladıklarını ve şu ana kadar toplamda 1,7 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alan Terra, geçen hafta da 100 milyon dolarlık AVAX satın aldı.