11nisan-gunun-one-cikan-kripto-para-haberleri-serisi

11Nisan günün öne çıkan kripto para haberleri serisi

11Nisan günün öne çıkan kripto para haberleri serisi. Nisan ayının ikinci haftası kripto varlıklar için yeniden bir çöküşü simgeliyor. Bitcoin’in dün yaptığı haftalık kapanış tüm sistemlerin çökmesine neden oldu. Destek seviyeleri bir bir düştü. 42.500 doların altında yeni güne başlayan BTC, 41.500 doların altına kadar sarktı. Yatırımcılar ise kripto paralar neden düşüyor? Sorusuna yanıt arıyor. Düşüşün altında birden fazla yatan temel nedenler var. Bunlardan biri hafta sonu isteksizliği, hacim olmaması ve Fed tarafından gelen tutanaklar. Bu listeyi uzatmak fazlasıyla mümkün. Aslında geçen hafta piyasalar için olumlu haberler bültenleri süslemişti. Ancak haberleri neredeyse hiçbir etkisi görülmedi.

Bitcoin Ethereum ve diğer varlıklar geri çekilirek piyasa haftaya kırmızıyla başladı. CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin %3.2’lik bir düşüşün ardından Pazartesi günü erken saatlerde 41.000$’ın altına düştü. Ethereum %5.8’lik bir düşüşün ardından 3.040$ civarına kadar geriledi. Birçok düşük değerli kripto para daha sert darbe aldı. Katman 1 ağları Solana, Cardano, Polkadot ve Terra, son satışlarda sarsıldı. Küresel kripto piyasası değerini yaklaşık 1,88 trilyon dolara kadar düşürdü. Genel market değeri yeniden 2 trilyon doların altında Kripto piyasası, altıncı ayındaki durgun faaliyetine giriyor. Küresel kripto para piyasa değeri Kasım 2021’de 3 trilyon doları aştığından beri çoğu varlık, piyasa tükenmesi ve Omicron gerilimi, Federal Rezerv’in daralması ve faiz oranı artışları ve Rusya’nın saldırısı nedeniyle yükselen emtia fiyatları gibi makro faktörler arasında yüksek seviyelerini korumak için mücadele etti. İşte tüm bunlar kripto paralar neden düşüyor? Sorusuna birer yanıt. Yukarı gitmeme isteği varlıkları daha çok aşağıya götürüyor. Kripto varlıklar adeta doğanın kanunu uyguluyor. Solana, Avalanche, Dogecoin ve benzerleri çok daha kötü durumdayken, Bitcoin ve Ethereum birkaç ay boyunca kabaca @ düşüş eğiliminde.

Huobi

Flaş: Twitter’dan hisse alan Elon Musk’tan bomba Dogecoin hamlesi geliyor!

Elon Musk, kripto para piyasasında devam eden durgunluğa rağmen Dogecoin fiyatını artırmaya devam ediyor. Tesla CEO’su kısa süre önce Twitter’ın %9,2 oranında hissesini satın aldı ve sosyal medya platformunda Dogecoin entegrasyonunun yakında gelebileceğini ima etti. Musk, Dogecoin’in büyük bir destekçisi ve Tesla ürünlerini satın almak için meme coin’in kullanımını halihazırda kabul etmiş durumda. Musk, Twitter Blue için plan yapıyor Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı olduğundan ve şirketin yönetim kuruluna katıldığından beri, sosyal medya platformunun iyileştirilmesi için önerilerde bulunuyor. Önerdiği reformlardan biri, platformda bot kullanımını engellemek ve spam hesapları kapatmak. Bunu mümkün kılmak için Musk, Twitter Blue kullanıcıları için aylık bir abonelik programı hakkında tweet attı. Abonelik, Twitter kullanıcıları için bir kimlik doğrulama işaretiyle gelecek. Bu doğrulama, resmi hesaplarda veya kamuya mal olmuş kişiler tarafından kullanılan hesaplarda sunulandan farklı olacak. “Twitter Blue’ya kaydolan (yani ayda 3 dolar ödeyen) herkes bir kimlik doğrulama badge’i alacak. Ancak bu badge “kamusal isim” veya “resmi hesap onay işaretinden farklı olmalı.”

Elon Musk, DOGE için bastırıyor

Musk ayrıca platformda Dogecoin kullanımını artırmayı planlıyor. Twitter Blue abonelikleri için planlarını anlatırken, “Belki Doge ödeme seçeneği bile olabilir” dedi. Tesla CEO’su, Twitter’ın reklamlar için ödeme yapmak için şirketlere olan bağımlılığını azaltması gerektiğini de sözlerine ekledi. Musk, uzun süredir Dogecoin’in destekçisi. Bu haftanın başlarında yönetici, Texas gigafactory’nin lansmanı sırasında bir Dogecoin Shiba Inu köpeğinin yer aldığı bir DOGE mitinginin arkasındaydı. Dogecoin’in fiyatı çift haneli kazançlar kaydetti, ancak o zamandan beri soğudu ve daha geniş piyasa trendini takip etti.

Şok: Coinbase kripto ödemelerini askıya alıyor! Neler oluyor?

Coinbase, Hindistan’daki Birleşik Ödemeler Arayüzü ödeme aracına destek ekledikten üç gün sonra Hindistan’daki sistemi kullanarak Bitcoin satın alma özelliğini kaldırdı.

Coinbase’ten önemli karar

Coinbase yaptığı açıklamada, NPCI ve diğer uygun makamlarla iş birliği yapmaya adadığını ve alternatif ödeme seçeneklerini araştırdığını belirtti. Bununla birlikte, endüstrinin düzenleyici belirsizliği nedeniyle kripto borsalarının şimdiye kadar Hindistan’da faaliyet gösterebildiği sonucuna varılıyor.

Binance komisyon indirimlerini ’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter 

hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.