10nisan-gunun-one-cikan-kripto-para-haberleri

10Nisan günün öne çıkan kripto para haberleri

10Nisan günün öne çıkan kripto para haberleri

Her gün bir video ile günün öne çıkan kripto para haberleri serisini takip edebilmek için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ünlü analist Poppe’den altcoin sepeti tavsiyesi

Huobi

Bitcoin sepeti yapan yatırımcıların en çok takip ettiği konuların başında ünlü analistlerin altcoin sepeti tavsiyesi yazılarını takip etmek oluyor. Kripto stratejisti Michaël van de Poppe, yukarı yönlü potansiyel sunduğuna inandığı üç tokeni altcoin sepeti yapmak isteyenler için paylaştı. Piyasanın en iyi analistlerinden biri olan Poppe, altcoin sepeti tavsiyesi isteyenler için üç önemli token paylaştı. Elbette tercih edip ya da etmemek yatırımcının kendi elinde.

Cosmos (ATOM)

Van de Poppe’ya göre ATOM, 21 ile 43 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Bunun uygun bir risk-ödül oranı sunduğunu söylüyor. Analist, “Piyasaların yukarı doğru hareket edeceği sonucuna varıyorsanız, neden böyle bir aralığın dışına çıktığında oldukça hızlı hareket etmeye başladığını bilerek bu aralığın alt sınırına girmek istemiyorsunuz… Eğer bu aralıkta daha uzun bir süre gezinirsek, kırılma epik olacak ve kırılma da nispeten büyük yaşanacak.” Van de Poppe, 43$’lık yüksek aralığın ihlalinin, ATOM’u şu anki 27.30 $’lık fiyatından 7 kata kadar itebilecek büyük bir ralliyi ateşleyeceğini söylüyor.

Polkadot (DOT)

Van de Poppe sırdaki altcoin için Polkadot’u seçiyor. Bu yıl 23$ ‘da direnci test ettikten sonra bir kırılma için hazırlandığını ve satıcının tükendiğini gösteren bir yapıda olduğunu belirtiyor. Van de Poppe yaptığı açıklamada DOT ile ilgili düşünlerini paylaştı: “Şubat ayı boyunca güzel bir ralli gerçekleştirdik. Bu yükseliş ayrışmasını yaratan düşük seviyelerin bir başka testi. Burada yapmakta olduğumuz, aynı zamanda buranın altındaki en yüksek hacim olan ve tüm likiditenin alındığını söyleyen bu yüksek seviyeyi (23$) süpüren başka bir ralli.”

SKALE Network (SKL)

Yatırımcının radarındaki son altcoin, geliştiricilerin Ethereum ile tamamen uyumlu merkezi olmayan zincirler oluşturmasına ve sağlamasına izin veren bir blok zinciri ağı olan SKALE Network. Van de Poppe, SKL “dev bir hareketin” ardından hızlı bir düzeltmeden geçiyor. Ayrıca, Skale’nin büyük bir ralli başlatmadan önce büyük ölçüde düzelttiği Mart 2021’deki fiyat hareketini yansıtabileceğini söyledi. Kripto uzmanı, “Mart 2021 yılında olduğu gibi, oldukça doğal bir düzeltmenin gerçekleştiğini görüyoruz. Önceki direncin desteğe dönüşmesinin yeniden test edilmesi, büyük olasılıkla burada da gerçekleşecek. Ardından, 0,31 doları kıracaksak, tüm bu yüksekleri süpüreceğimiz yeni bir dürtü dalgası alıyoruz. Öyleyse, bizi 0,60 ila 0,70 ABD dolarına götürecek.”

Kripto yakma takipçisi shibburn, son yirmi dört saat içinde, yakılan meme coin miktarını paylaştı. Shibburn büyük bir bölümün dolaşımdan kaldırıldığını duyurdu. Yakım miktarı bu zamana kadar en büyüğü olarak bildirildi. Yakılan altcoinin miktarı 32.155 dolar değerinde. Shibburn web sitesinde yayınlanan yakma işlemleri listesine göre birkaç ardışık transfer, büyüklükleri ile diğerlerinden öne çıkıyor. Üç işlem 100 milyondan fazla SHIB yaktı. Diğer üç işlem ise 210 milyon ila 270 milyon token her biri çıkmaz bir cüzdana taşıdı. Rekor yakıma rağmen Shiba düşüşü önleyemedi Düzenli token yanmalarına rağmen, SHIB fiyatı, kısa bir süreliğine 0.00008845 dolardan işlem gördüğü Ekim ayının sonunda ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesini toparlayamadı. 5 Nisan’dan bu yana, ikinci en büyük meme tokeni, 0,00002748$’lık yerel bir zirveden düşüyor, 0,00002385$’ lık en düşük seviyeye ulaştı. Genel olarak, son dört gün içinde SHIB yüzde 13.22 kaybetti. Altcoin, yapılan yakım işlemlerine rağmen beklenen tepkiyi gösteremedi. Topluluk yakım için sevinirken, fiyatlanmaması da üzdü.

Bitcoin balinasının günlük alımı gün yüzüne çıktı

Günün son haberi ise ilginç bir alışkanlık örneğini sizlere sunuyor. Günlük olarak 1 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan bir Bitcoin balinası var. Her gün 25 BTC’ye yakın satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Alım yaptığı miktarı cüzdanına ekliyor. Twitter’da kripto meraklısı C15Capital tarafından yapılan işlemler detaylı şekilde paylaşıldı. Bitcoin balinası uzun süredir BTC satın alıyor. Nitekim, Şubat ayından bu yana bu yatırımcı Bitcoin rezervlerine daha fazla BTC eklemeye devam etti. Haber esnasında 9.700’den fazla BTC’ye sahip olduğu biliniyor. Bu da piyasa değerini 412,5 milyon dolara çıkarıyor.

Binance komisyon indirimlerini ’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.