10-trilyon-dolarlik-sirket-bu-altcoine-yatirim-yapti!

10 Trilyon Dolarlık Şirket Bu Altcoine Yatırım Yaptı!

Yönetimi altında 10 trilyon dolarlık varlık bulunan şirket kripto para piyasalarına giriyor. Bu altcoinin şirketine yatırım yapıldı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock kripto para piyasalarının toplam değerinin 5 katından fazla parayı yönetiyor. Doğal olarak böylesi büyük bir varlık yönetim şirketinin yaptığı yatırımlar kritik öneme sahiptir.

BlackRock Altcoin Yatırımı

Büyük bir eşler arası ödeme firması ve USDC Coin (USDC)’in ana operatörü olan Circle, 400 milyon dolarlık bir finansman turu ve Amerikan yatırım firması BlackRock ile yeni bir ortaklık duyurdu. USDC ihraççısı, Circle’ın salı günü resmen açıkladığı üzere BlackRock, yatırım danışmanlığı firması Fidelity Management and Research, Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace ve Fin Capital gibi yatırımcıları içeren bir finansman turu için bir anlaşma imzaladı.

Yatırım turunun 2022’nin ikinci çeyreğinde kapanması bekleniyor. Stratejik yatırım sağlamanın ve USDC nakit rezervlerinin birincil varlık yöneticisi olmanın yanı sıra BlackRock, Circle ile daha geniş bir stratejik iş birliğine imza attı. Duyuru notlarına göre, ortaklık özellikle USDC için sermaye piyasası uygulamalarını keşfetmeyi öngörüyor.

400 Milyon Dolarlık Yatırım

Finansman, Amerika Birleşik Devletleri doları tabanlı dijital para birimine yönelik artan talebin ortasında Circle’ın gelişimini desteklemeyi amaçlıyor. USDC, Eylül 2018’de piyasaya sürüldükten sonra Şubat 2022’de 50 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan en hızlı büyüyen stablecoin oldu.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Circle, yalnızca Tether (USDT)’den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoin ve değer olarak beşinci en büyük kripto para birimidir.

Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire şunları söyledi;

“Bu finansman turu, Circle’ın büyümesinin bir sonraki evrimini başlatacak. BlackRock’u şirkete stratejik bir yatırımcı olarak eklemek özellikle memnuniyet verici. Ortaklığımızı geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz”.

Circle’ın 400 milyon dolarlık finansman turu başta BlackRock olmak üzere trilyon dolarlık diğer şirketlerin ilgisini çekiyor. Dünyanın en büyükleri artık kripto paralara direkt olarak yatırım yapmaya hazırlanıyor.