05-nisan-btc,-eth,-bnb,-dot,-ada,-xrp,-uni,-ltc,-link-ve-theta-fiyat-tahlili-–-mahsup.net

05 Nisan BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, UNI, LTC, LINK ve THETA Fiyat Tahlili – Mahsup.net

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, yükseliş hissinde bir artışa işaret ederek anlık destek seviyelerinden sıçradı.

Toplam kripto piyasasının değeri 5 Nisan’da 2 trilyon dolarlık önemli dönüm noktasına ulaştı. Kripto para birimlerinin değeri arttıkça, kurumsal yatırımcılardan daha fazla yatırım çekecekler çünkü artık ihmal edemeyecekler.

Üç aydan kısa bir süre önce, kripto piyasası ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Bu büyüme oranı, yatırımcıların sektörün potansiyeli konusunda son derece yükselişe geçtiğini ve yatırım kararlarını erteleyenlerin çok daha yüksek seviyelere girmek zorunda kalabileceğini gösteriyor.

Ark Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, yıkıcı teknolojileri tanımlamasıyla tanınıyor ve firma tam da bunu yapmak için Bitcoin’i (BTC) destekliyor. Ark’da bir kripto varlık analisti olan Yassine Elmandjra, Bitcoin’in altından “100 kat daha iyi” olduğunu söyledi. Bu nedenle Bitcoin’in altının 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmak için 1 trilyon dolarlık mevcut piyasa değerinden 10 kat artacağına inanıyor.

Bitcoin’in kuzeye doğru yolculuğuna devam etmesi için kurumların ona para pompalamaya devam etmesi gerekecek. Purpose Bitcoin ETF, Kanada’nın ilk lisanslı Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) iki ay önce başlatıldı ve şu anda 16.462 BTC’ye sahip.

Bir Bitcoin ETF’si Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilerin onayını alırsa, büyük yatırımları çekebilir ve Purpose Bitcoin ETF’ye girişleri gölgede bırakabilir.

Kripto hikayesi Bitcoin’in ötesine geçti. İş analitiği firması CB Insights’tan gelen veriler, kripto ve blok zinciri teknolojisi odaklı girişimlerin 2021’in 1. çeyreğinde 2,6 milyar dolar fon aldığını gösterdi. Bu, 2020’de alınan 2,3 milyar dolarlık toplam fonun çok üzerinde, sektöre artan ilgiyi gösteriyor.

Dolayısıyla, çoğu yatırımcının aklındaki soru, kripto piyasasının mevcut momentumunu koruyup sürdüremeyeceğidir. Öğrenmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin bugün 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (56.750 $) düşürdü, bu da duyarlılığın olumlu kaldığını ve boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Alıcılar şimdi fiyatı 60.000 $’dan 61.825,84 $’a yükseltmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, bir rallinin kapılarını 69.540 dolara ve ardından 79.566 dolara açabilir.

Bununla birlikte, ayıların kolayca pes etmesi pek olası değildir. Direnç bölgesindeki ralliyi bir kez daha durdurmaya çalışacaklar. Böyle bir durumda, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma olasılığı artar.

Bu, 50 günlük basit hareketli ortalamada (53.978 $) kritik destekte bir düşüşe neden olabilir. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerse, parite bir sonraki desteğe 50.460.02 dolara düşebilir.

ETH / USDT

Ethereum (ETH) 2 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.144.59 $’a ulaştı. Ancak, boğalar bu hamleye dayanamadı çünkü ayılar agresif bir şekilde satıldı ve fiyatı 3 Nisan’da 2.040.77 $’dan kırılma seviyesinin altına çekti.

O zamandan beri, hem boğalar hem de ayılar, 2.040.77 $ civarında savaşıyorlar. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalışırken, ayılar fiyatı altına çekmeye ve boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor.

Yükselen 20 günlük EMA (1.872 $) ve 65’in üzerindeki göreli güç endeksi (RSI), boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 2.144.59 $’ın üzerine çıkarmayı başarırsa, ETH / USDT kuru, 2.618.14 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 1.977 doların altına çekerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, yükseliş momentumunun zayıfladığını ve trend çizgisinde düşüşe neden olabileceğini gösterecektir.

BNB / USDT

Binance Coin (BNB) bugün 348,69 ila 356,98 ABD doları genel direnç bölgesini temizledi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bir varlık sınıfı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, bu bir güç işaretidir çünkü traderların rallinin daha da uzamasını bekledikçe daha yüksek seviyelerden alım yaptığını gösterir.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yükseldi, bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. BNB / USDT kuru şimdi fiyat hedefine 400 $ ve ardından 430 $’a yükselebilir.

Fiyatın yönünü tersine çevirmesi ve 20 günlük EMA’nın (297 $) altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, traderların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde kar elde ettiğini ve arzın talebi aştığını gösterecektir.

Bu, fiyatı 50 günlük SMA’ya (258 $) çekebilir ve bu desteğin altındaki bir kırılma, düşüşü 220 $’a uzatabilir.

DOT / USDT

Ayılar, 3 Nisan’da, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi, boğaları tuzağa düşürmeye çalıştı. Bununla birlikte, boğalar avantajlarından vazgeçmeye hazır değildi ve 4 Nisan’da Polkadot’u (DOT) tekrar 42,28 doların üzerine çıkardılar.

Boğalar ve ayılar arasında 42,28 dolar seviyesinin yakınında zorlu bir mücadele var. Alıcılar, 53.50 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını desteklemek ve başlatmak için bu seviyeyi çevirmeye çalışıyor.

Yükselen 20 günlük EMA (37.30 $) ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 40 doların altına çekebilirse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Bu olursa, ADA / USDT kuru hareketli ortalamalara düşebilir ve 50 günlük SMA’nın (35.34 $) altında bir kırılma, 26.50 $’a daha derin bir düzeltme başlatabilir.

ADA / USDT

Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (1.17 $) yakınında işlem görüyor. Boğaların 2 ve 3 Nisan’da yukarı yönlü hareket başlatma girişimleri, şamdanlardaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyelerde alıcı bulamadı.

Genellikle, her düşük dalgalanma aşamasını keskin bir artış izler, ancak kırılmanın yönünü tahmin etmek zordur. Bu nedenle, herhangi bir işlem başlatmadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek daha iyidir.

Boğalar fiyatı 1.30 $’ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, ADA / USDT kuru 1.48 $’lık sert dirence meydan okuyabilir. Bu, tepe direncini temizlemeye yönelik üçüncü girişim olacak. Dolayısıyla bu seviyenin üzerinde bir kırılma olasılığı yüksektir. Bir sonraki ana hedef 2 $.

Öte yandan, hareket olumsuz yönde çözülürse, ayılar fiyatı 1,03 doların altına çekmeye çalışacak ve 0,80 dolara ve ardından 0,70 dolara daha derin bir düzeltme başlatacak.

XRP / USDT

XRP, bugün ters bir baş ve omuz modelini tamamlayan 0,65 $’lık sert genel direncin üzerine çıktı. Altcoin ivme kazandı ve küçük direnci 0,75 dolar ve 0,78 dolardan temizledi.

Rallinin keskin temposu, birkaç ayının hazırlıksız yakalandığını ve bunun da muazzam bir short squeeze ile sonuçlandığını gösteriyor. Bu, desen hedefine 1,11 $’a doğru bir ralli olasılığını açıyor.

Yükselen 20 günlük EMA (0,57 $) ve 80’in üzerindeki RSI, boğaların komutaya geri döndüğünü gösteriyor.

Bununla birlikte, XRP / USDT kuru, kısa vadeli traderlar bugünkü keskin rallinin ardından kar alımını yapabileceğinden, ana hedefe düz bir çizgide yükselmeyebilir. Bu, fiyatı 0,75 ila 0,65 ABD doları destek bölgesine çekebilir.

Bu destek bölgesinden geri çekilmenin gücü, rallinin bir sonraki ayağına dair daha iyi bir fikir verecektir.

UNI / USDT

Uniswap (UNI) 2 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (29.52 $) üzerine çıktı, ancak ayılar fiyatın kaçmasına izin vermedi. Daha yüksek seviyelerde sattılar ve fiyatı 3 Nisan’da 20 günlük EMA’ya geri çektiler.

Olumlu işaret, boğaların son üç gündür 20 günlük EMA’yı başarılı bir şekilde tutmalarıdır. Boğalar fiyatı 32.50 $’ın üzerine çıkarabilirse, UNI / USDT kuru 35.20 $ ila 36.80 $ direnç bölgesine yükselebilir.

Sabit 20 günlük EMA ve 56’nın altındaki RSI, boğalar lehine güçlü bir ivme eksikliğini gösteriyor. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir. Bir sonraki trend hareketi 36.80 $’ın üzerinde bir kırılma veya 25.52 $’ın altında bir kırılma ile başlayabilir.

LTC / USDT

Litecoin (LTC) 3 Nisan’da simetrik üçgenin direnç çizgisini kırmıştı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Altcoin hızla yönünü tersine çevirdi ve üçgene geri düştü.

Ancak olumlu işaret, alıcıların fiyatın hareketli ortalamaların altına düşmesine izin vermemesidir. Bu, boğaların düşüşlerde birikimi yaptığını gösterir. Yine fiyatı üçgenin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, LTC / USDT kuru 230 $’a ve ardından 246.96 $’a yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde, parite 307,42 dolarlık desen hedefine yükselebilir.

Tersine, fiyat bir kez daha direnç çizgisinden düşerse, hareketli ortalamaların altında bir kırılma olasılığı artar. Böyle bir durumda kur, üçgenin destek çizgisine düşebilir.

LINK / USDT

Chainlink (LINK), 2 Nisan’daki 32 dolarlık direncin üzerine çıktı, ancak boğalar bu kırılmaya dayanamadı ve ayılar fiyatı 3 Nisan’daki aralığa geri çekti. Bu, ayıların agresif bir şekilde 32 dolarlık genel direnci savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 4 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (29 $) güçlü toparlanması, boğaların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 32 ila 33,17 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Bunu başarabilirlerse, LINK / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesini 36.93 $ ile yeniden test edebilir. Bu seviye de fethedilirse, ralli 40 $’a kadar çıkabilir.

Aksine, fiyat tekrar genel direnç bölgesinden düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, fiyat aralığına bağlı eylemin birkaç gün daha devam edebileceğini gösterecektir.

THETA / USDT

THETA, son birkaç gündür 10,35 ila 14 dolar aralığında kaldı. Ayılar, fiyatı aralığın desteğine indirmeye çalışıyor, ancak boğalar altcoin’in 11,20 doların altına düşmesine izin vermedi.

20 günlük EMA (10.81 $) kademeli olarak düzleşiyor ve RSI, önümüzdeki birkaç gün içinde olası bir fiyat aralığına bağlı eyleme işaret ederek 61’in altına düştü.

Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 12,58 doların üzerine çıkarabilirse, THETA / USDT kuru 14 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, boğaların üstünlük sağladığının ilk işareti olacak.

Bununla birlikte, parite mevcut seviyeden düşerse ve 11.20 $’ın altına inerse, 10.35 $’a düşmek mümkün olacak. Bu desteğin altında bir kırılma, satışı yoğunlaştırabilir.

05 Nisan BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, UNI, LTC, LINK ve THETA Fiyat Tahlili – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.